کریستین لاگارد؛

انتظار شرایط آرام‌تری را در بانک مرکزی اروپا داشتم

رئیس بانک مرکزی اروپا عنوان کرد: من انتظار شرایط آرام تری در این جایگاه را داشتم.
کد خبر : ۱۲۷۱۲۱
لاگارد

به گزارش ایبِنا به نقل از سی ان بی سی، کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا به سی ان بی سی گفته که فکر می کند دوره تصدی وی در موسسه مستقر در فرانکفورت کمی آرام تر بوده است. لاگارد در راس بانک مرکزی منطقه یورو از نوامبر ۲۰۱۹، با چالش های بزرگی روبرو بوده که بزرگ ترین آنها همه گیری کرونا است.


وی گفت: این از آنچه در ابتدا انتظار داشتم بسیار متفاوت بود. لاگارد در مصاحبه اختصاصی پنجشنبه به سی ان بی سی  گفت: من انتظار قدم زدن در پارک را نداشتم، اما انتظار چیزی آرامتر از آنچه که داشتیم را داشتم. اولین چیزی که ما با آن روبرو شدیم بحران کووید بود که می دانید، کشورها یکی پس از دیگری قرنطینه شده، فعالیت خود را متوقف کرده و ما مجبور شدیم به سرعت واکنش نشان دهیم. بانک مرکزی اروپا اولین نهاد اروپایی بود که در ماه مارس ۲۰۲۰ با ارائه اقدامات محرک مختلف برای حمایت از منطقه یورو به این بحران واکنش نشان داد.


دو ماه پس از اولین قرنطینه Covid-۱۹ در اروپا، دادگاه قانون اساسی آلمان حکم کرد که بخش هایی از اقدامات محرک قبلی بانک مرکزی بر اساس قوانین آلمان غیرقانونی است. لاگارد گفت: سپس من با برخی از دادگاه های ملی مشکلاتی داشتم که می خواستند اعتبار آنچه انجام شده را به چالش بکشند. در ابتدا من برای بازنگری استراتژی برنامه ریزی کرده بودم که در ۱۷ سال گذشته در بانک مرکزی انجام نشده بود. ما آن برنامه را شروع کردیم، آن را به حالت تعلیق درآوردیم و اکنون آن را تکمیل کرده ایم. بنابراین برای همه ما، دو سال بسیار شلوغ و مشارکت گسترده برای حمایت از فعالیت های اقتصادی بوده است.

ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر