بدهی بین‌المللی چندین برابر تولید ناخالص جهان شد

موسسه رتبه بندی S&P گلوبال اعلام کرد: شیوع کرونا باعث شد تا بدهی عمومی کشورهای جهان به ۲.۶ برابر تولید ناخالص داخلی جهان برسد.
کد خبر : ۱۲۷۴۵۹
بدهی

به گزارش ایبِنا به نقل از راشاتودی، موسسه رتبه بندی S&P گلوبال اعلام کرد که شیوع ویروس کرونا و تبعات اقتصادی آن باعث شده تا مجموع بدهی عمومی کشورهای جهان به ۲۶۰ درصد تولید ناخالص داخلی جهان افزایش یابد.


آمارهای موسسه مالی بین الملل نشان می دهد که مجموع بدهی کشورهای جهان در سه ماهه دوم امسال به ۳۰۰ هزار میلیارد دلار رسیده است. این بدهی شامل بدهی دولت ها، شرکت ها، بانک ها و خانوارها است که نسبت به سه ماهه نخست امسال ۴.۸ تریلیون دلار افزایش داشته و نسبت به دوران پیش از کرونا ۳۶ تریلیون دلار رشد کرده است.


به گزارش بلومبرگ، ورگا چاپلین، کارشناس ارشد و مدیر اجرایی موسسه S&P گلوبال، می گوید این افزایش بدهی در جهان برای عبور از بحران کرونا نیاز بوده است. S&P گلوبال می گوید البته بانک های مرکزی کشورهای جهان می توانند با پایین نگهداشتن نرخ بهره این روند افزایش سرسام آور بدهی در جهان را کنترل کنند.


این کارشناس اقتصادی البته می گوید جهان در ماه‌های پیش رو شاهد نکول و به تعویق افتادن بازپرداخت بسیاری از بدهی ها خواهد بود.

ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر