09 آبان 1400 - 10:17

جزییات نرخ تورم مهرماه ۱۴۰۰ در استان‌های کشور

بنا بر اعلام مرکز آمار بیش‌ترین نرخ تورم ماهانه خانوارهای کشور در مهرماه ۱۴۰۰ به گیلان، بیشترین نرخ تورم نقطه به نقطه به کهگیلویه و بویراحمد و بیشترین نرخ تورم دوازده ماهه به ایلام اختصاص داشته است.
کد خبر : ۱۲۷۹۵۱
تورم

به گزارش ایبِنا، مرکز آمار شاخص قیمت مصرف کننده به تفکیک استان را در مهر منتشر کرد که بر این اساس بیشترین نرخ تورم نقطه به نقطه مربوط به استان کهگیلویه و بویراحمد (٤٨,٥ درصد) و کمترین آن مربوط به استان سیستان و بلوچستان (٣١.٩ درصد) بوده است.


کل خانوارها


در مهر ماه ١٤٠٠ عدد شاخص کل برای خانوارهای کشور (١٠٠=١٣٩٥) به ٣٦٤,١ رسید که نسبت به ماه قبل ٣.٧ درصد افزایش نشان می­دهد. در این ماه بیشترین نرخ تورم ماهانه خانوارهای کشور مربوط به استان‌های گیلان و کرمان با ٥.٨ درصد افزایش و کمترین نرخ تورم ماهانه مربوط به استان­­­ سیستان و بلوچستان با ٢,٢ درصد افزایش است.


 درصد تغییر شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) برای خانوارهای کشور ٣٩,٢ درصد می­باشد. بیشترین نرخ تورم نقطه به نقطه مربوط به استان کهگیلویه و بویراحمد (٤٨.٥ درصد) و کمترین آن مربوط به استان سیستان و بلوچستان  (٣١.٩ درصد) است.


 نرخ تورم دوازده ماهه منتهی به مهر ماه ١٤٠٠ برای خانوارهای کشور به عدد ٤٥,٤ درصد رسید. بیشترین نرخ تورم دوازده ماهه مربوط به استان ایلام (٥٣.٣ درصد) و کمترین آن مربوط به استان قم (٤٠.٩ درصد) است.


خانوارهای شهری


در مهر ماه ١٤٠٠ عدد شاخص کل برای خانوارهای شهری (١٠٠=١٣٩٥) به ٣٦٠,٢ رسید که نسبت به ماه قبل ٣.٦ درصد افزایش نشان می­دهد. در این ماه بیشترین نرخ تورم ماهانه خانوارهای شهری مربوط به استان کرمان با ٦.٧ درصد افزایش و کمترین نرخ تورم ماهانه مربوط به استان‌های‌­ سیستان و بلوچستان با ١.٩ درصد افزایش است.


 درصد تغییر شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) برای خانوارهای شهری کشور ٣٨,٤ درصد است. بیشترین نرخ تورم نقطه به نقطه خانوارهای شهری مربوط به استان زنجان (٤٧.٣ درصد) و کمترین آن مربوط به استان سیستان و بلوچستان (٣٠.٩ درصد) است.


نرخ تورم دوازده ماهه منتهی به مهر ماه ١٤٠٠ برای خانوارهای شهری به عدد ٤٤,٧ درصد رسید. بیشترین نرخ تورم دوازده ماهه مربوط به استان ایلام  (٥٢.٥ درصد) و  کمترین آن  مربوط به  استان قم (٤٠.٨ درصد) است.


خانوارهای روستایی


در مهر ماه ١٤٠٠ عدد شاخص کل برای خانوارهای روستایی (١٠٠=١٣٩٥) به ٣٨٦,٠ رسید که نسبت به ماه قبل ٤.١ درصد افزایش داشته است. در این ماه بیشترین نرخ تورم ماهانه خانوارهای روستایی مربوط به استان گیلان با ٦.٨ درصد افزایش و کمترین نرخ تورم ماهانه مربوط به استان­ خراسان شمالی با ٢.٥ درصد افزایش می­باشد.


 درصد تغییر شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) برای خانوارهای روستایی ٤٣,٩ درصد می­باشد. بیشترین نرخ تورم نقطه به نقطه مربوط به استان­ کهگیلویه و بویراحمد (٥٤.٣ درصد) و کمترین آن مربوط به استان سیستان و بلوچستان (٣٤.١ درصد) است.


 نرخ تورم دوازده ماهه منتهی به مهر ماه ١٤٠٠ برای خانوارهای روستایی به عدد ٤٩,٦ درصد رسید. بیشترین نرخ تورم دوازده ماهه مربوط به استان­ ایلام (٥٦.٩درصد) و کمترین آن مربوط به استان­‌های تهران و قم (٤٣.٣ درصد) است.

برچسب ها: تورم مرکز آمار
ارسال‌ نظر