15 آبان 1400 - 12:12

رشد ۴۳ درصدی تسهیلات اعطایی بانک توسعه صادرات ایران

مجموع تسهیلات اعطایی بانک توسعه صادرات ایران در شش ماه اول سال جاری به میزان ۸۹،۶۰۰ میلیارد ریال بوده است که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل با رقم ۶۲،۵۸۰ میلیاردریال به میزان ۴۳ درصد رشد داشته است.
کد خبر : ۱۲۸۰۹۵
fv[

به گزارش ایبِنا به نقل از روابط عمومی بانک توسعه صادرات، معاونت اعتبارات این بانکاعلام کرد که مجموع تسهیلات اعطایی بانک در پایان سال ۱۳۹۹ معادل ۱۲۹،۱۲۴ میلیارد ریال بوده است. همچنین مانده تسهیلات بانک تا پایان شهریور ماه سال جاری ۶۴۸،۴۴۴ میلیاردریال است که درصد رشد نسبت به پایان سال قبل ۷.۸درصد است.

براساس این گزارش مانده تسهیلات بانک در بخش ریالی تاپایان شهریور ماه سال ۱۴۰۰، معادل ۱۰۱،۰۴۱ میلیارد ریال و مانده تسهیلات بانک در بخش ارزی برابر با ۳،۴۳۶ میلیون دلار است.

این گزارش می‌افزاید: تسهیلات از محل منابع صندوق توسعه ملی تا پایان شهریورماه سالجاری بالغ بر ۲۲،۳۵۹ میلیاردریال بوده است. بانک تا پایان شهریورماه از منابع داخلی ۶۷،۲۴۱ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت کرده است.

تسهیلات اعطایی بانک توسعه صادرات به شرکت‌های تولیدی در پایان شش ماه اول سال جاری ۸۸،۱۴۷ میلیاردریال بوده است که ۹۸ درصد کل تسهیلات اعطایی را به خود اختصاص می‌دهد.

تسهیلات اعطایی بانک توسعه صادرات به شرکت‌های کوچک و متوسط تا پایان شهریور ۱۴۰۰ به ۱۵،۹۰۴ میلیاردریال بالغ شده و این عدد در پایان سال گذشته ۱۶،۸۵۵ میلیارد ریال بوده است که در مقایسه با مدت مشابه رشد قابل توجهی را نشان می‌دهد.

ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر