19 آبان 1400 - 11:14

تحقق خودباوری و خوداتکایی در صنعت لوازم خانگی

معاون امور صنایع وزارت صمت در نشست بررسی و تبادل نظر درباره مسائل روز صنعت لوازم خانگی که به میزبانی انجمن صنفی لوازم خانگی برگزار شد، از رشد ۱۱ درصدی در تولید صنعت لوازم‌ خانگی بزرگ خبر داد.
کد خبر : ۱۲۸۱۹۴
صادقی نیارکی

به گزارش ایبِنا به نقل از وزارت صمت، مهدی صادقی نیارکی با تاکید براینکه خودباوری و خوداتکایی در صنعت لوازم خانگی شکل گرفته است، صریح کرد: صنعت لوازم خانگی در سال ۱۳۹۶ حدود یازده میلیون دستگاه تولید داشت که این یازده میلیون دستگاه عمدتا تحت لیسانس برند های خارجی در کشور تولید می شدند و بعد از اعمال محدودیت ها این رقم به هشت میلیون دستگاه در سال ۹۷ کاهش پیدا کرد.


وی با اشاره به تکیه برتوان داخلی و توسعه ظرفیت برندهای ملی افزود: در سال های قبل خود باوری و نگاه به ظرفیت های درون تقویت و توان فنی مهندسی بازپروری شد و در سال ۱۳۹۹ عدد تولید ما به ۱۵ میلیون دستگاه در سال رسید؛ امسال نیز تولید ۱۶.۵ میلیون دستگاه برنامه ریزی شده که خوشبختانه با رصدی که بر وضعیت تولید لوازم خانگی بزرگ انجام‌ شده طی شش ماه حدود یازده درصد رشد تولید در لوازم خانگی بزرگ را شاهد هستیم و در کنار آن شاهد افزایش سرمایه گذاری در این بخش از سوی بنگاه های فعال می باشیم.


معاون امور صنایع وزارت صمت تاکید کرد: لازم است نیازهای بازار برآورده و حقوق مصرف‌ کنند گان به لحاظ قیمت و کیفیت از سوی تولیدکنندگان این بخش بیش از پیش رعایت شود.


صادقی نیارکی در پایان گفت: سرمایه گذاری های زیادی در این حوزه طی دو سال گذشته هم در حوزه تولید و هم در حوزه توسعه و تعمیق ساخت داخل قطعات و مجموعه ها اتفاق افتاده که این اقدام بسیار اقدام مبارکی است و می بایست تداوم یابد.

ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر