21 آذر 1400 - 08:43
رییس سازمان برنامه و بودجه:

روند کاهنده نرخ تورم با کنترل اضافه برداشت بانک‌ها تسریع می‌شود

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: در سال آینده ضابطه‌ای دیده‌ایم که از طریق ارتباط سازمان برنامه و شورای پول اعتبار اضافه برداشت بانک‌ها کنترل شود تا روند کاهنده نرخ تورم در سال آینده سرعت بیشتری بگیرد.
کد خبر : ۱۲۸۸۹۱
میرکاظمی

به گزارش ایبِنا، سید مسعود میرکاظمی در جلسه هم اندیشی با اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، اظهار کرد: در اغلب کشورها رشد مصرف انرژی نشان‌دهنده بهبود وضعیت اقتصادی است، اما در ایران با وجود افزایش مصرف گاز از ۱۴۰ میلیارد به ۲۴۰ میلیارد متر مکعب رشد اقتصادی ما نوسانی و کاهنده بوده است.


رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه با این تورم بالا و این رشد اقتصادی سرمایه جذب نخواهد شد، تصریح کرد: چهار هزار هزار میلیارد تومان نقدینگی در دست مردم است، اما چرا سرمایه‌گذاری نمی‌شود؟


معاون رئیس جمهور افزود: وقتی ما در مردادماه امسال دولت را تحویل گرفته بودیم حدود ۶۰ هزار میلیارد تومان تخصیص صادر شده بود، اما در خزانه پولی برای پرداخت نبود.


وی ادامه داد: ما بدون استقراض از بانک مرکزی تاکنون همه حقوق‌ها را سر وقت پرداخت کردیم. اما اگر مجلس و دولت به فکر اقشار کم درآمد هستند باید بستن بودجه با کسری را حرام بدانند.


میرکاظمی تصریح کرد: در سال آینده ضابطه‌ای دیده‌ایم که از طریق ارتباط سازمان برنامه و شورای پول اعتبار اضافه برداشت بانک‌ها کنترل شود تا روند کاهنده نرخ تورم در سال آینده سرعت بیشتری بگیرد.


رئیس سازمان برنامه و بودجه تاکید کرد: بودجه ۱۴۰۱ بر اساس سند آمایش می‌تواند دغدغه‌های مهم کشور در حوزه عدالت را به خوبی پیگیری کند.

برچسب ها: بانک مرکزی حقوق
ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر