17 بهمن 1400 - 09:23

مدیرعامل جدید صندوق ضمانت صادرات منصوب شد

سیدرضا فاطمی امین ، وزیر صنعت، معدن وتجارت ، طی حکمی سید رضا علیخانی را به سمت رئیس هیات مدیره ومدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران منصوب کرد.
کد خبر : ۱۳۰۳۶۲
رضا علیخانی

به گزارش ایبِنا، مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران، باحضور علیرضا پیمان پاک ، معاون وزیر و رئیس سازمان توسعه تجارت ، سید احسان قاضی زاده هاشمی ، نماینده محترم مردم فریمان در مجلس شورای اسلامی و تعدادی از مدیران وزارت صمت و معاونین و مدیران صندوق برگزار شد.


پیمان پاک در این مراسم ضمن تبریک فرارسیدن ایام الله دهه فجراظهار کرد: در وزارت صمت ساختار و چارچوب تعریف شده ای بنا گردیده و با توجه به پیچیدگی های این وزراتخانه، حضور افراد و گردش مدیریتی امری الزامی است.


وی افزود: از برنامه ها و سیاست‌های وزارت صمت تقویت صندوق ضمانت صادرات ایران در راستای تسهیل برنامه های صادراتی است تا فعالان اقتصادی بتوانند با دغدغه کمتری به فعالیت بپردازند.


معاون وزیر و رئیس سازمان توسعه تجارت، با بیان اینکه آقای سجادی در مدت حضور خود درصندوق در بحث بین المللی کردن صندوق ضمانت صادرات اقدامات موثری انجام داد، اظهار کرد: توسعه ظرفیت صندوق برای صدور کالاهای غیر نفتی و کمک به نیاز صادرکنندگان موضوعی است که آقای علیخانی می بایست با برنامه ریزی، گام های موثری را در این جهت بردارند.


پیمان پاک اضافه کرد: موضوع افزایش سرمایه صندوق از موضوعاتی است که می بایست در دوره مدیریتی جدید مورد پیگیری قرار گیرد تا شاهد جایگاه خوب و چشمگیر و خدمات بهتر صندوق به صادرکنندگان و حوزه صادرات کشور باشیم.


سید عبداله سجادی نیز ضمن تشکر از همراهی همه معاونین ومدیران در دوران تصدی مسئولیت صندوق ، گفت: از برکات یک نظام سلامت، گردش مدیریتی است و این امانتداری می تواند به بهبود و رشد سیستم کمک کند .


وی افزود: حضور آقای علیخانی را در این مسئولیت مغتنم می شمارم و امید وارم با همکاری و همراهی تمامی مدیران با ایشان شاهد رشد وپیشرفت روز افزون صندوق در حمایت از بخش صادرات کشور باشیم .


سید رضا علیخانی ، رئیس هیات مدیره و مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات نیز در این مراسم ضمن تبریک فرارسیدن ایام الله دهه مبارک فجر و تسلیت ایام شهادت حضرت امام هادی (ع) گفت: صندوق ضمانت صادرات ایران بازوی پرتوانی برای بخش صادرات کشور است که تقویت آن می تواند حوزه صادرات را به حرکت درآورد. 

ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر