20 ارديبهشت 1401 - 12:56
در گفت‌وگو با ایبِنا مطرح شد:

دولت در اصلاح نظام یارانه ارز ۴۲۰۰ تومانی جسارت به خرج داد

رئیس کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق بازرگانی ایران با بیان اینکه دولت جسارت به خرج داد و ارز ۴۲۰۰ تومانی را حذف کرد، گفت: این اقدام قطعا در راستای بهینه‌سازی و اصلاح نظام پرداخت یارانه‌ها نتیجه‌بخش خواهد بود.
کد خبر : ۱۳۲۵۲۹
مجتبی کاروان

مجتبی کاروان رئیس کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق بازرگانی ایران در گفت‌وگو با خبرنگار ایبِنا با اشاره به اصلاح نظام یارانه ارز ۴۲۰۰ تومانی اظهار کرد: همانطور که رئیس جمهوری شب گذشته اعلام کردند مقرر شد طی یکی دو ماه آینده یارانه پرداختی به مردم برای دهک‌های درآمدی افزایش یابد تا سازکار و زیرساخت‌های بعدی در قالب کالابرگ فراهم شود.  


وی با تاکید بر اینکه در شرایط کنونی یارانه غیرمستقیم به صورت کالابرگ بهتر از یارانه نقدی است، گفت: اینکه دولت جسارت به خرج داد و ارز ۴۲۰۰ تومانی را حذف کرد؛ اقدام بسیار درست و پسندیده‌ای است که قطعا در راستای بهینه‌سازی و اصلاح نظام پرداخت یارانه‌ها نتیجه‌بخش خواهد بود. 


رئیس کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق بازرگانی ایران با اشاره به الزام مردمی‌سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها در دولت تصریح کرد: اینکه آیا دولت زیرساخت‌ها را به نوعی فراهم کرده که قشر ضعیف و دهک‌های پایین جامعه دچار مشکل نشوند یا خیر موضوع بسیار مهمی است که باید منتظر ماند و دید چه سازوکاری برای بعد از این دوماه در نظر می‌گیرد. 


کاروان با بیان اینکه بهتر است یارانه به صورت کالایی باشد و نه نقدی که به رشد تورم دامن نزند، اظهار کرد: قطعا پرداخت یارانه نقدی منجر به رشد نقدینگی و در نهایت تورم خواهد شد، بنابراین بهتر است که اصلاح نظام پرداخت یارانه‌ها به صورت کالابرگ انجام شود. طی جلساتی که با مسئولان امر داشتیم مقرر است این مهم در قالب کارت‌های بانکی عملیاتی شود که دولت اعلام کرد ظرف ۲ ماه آینده این موضوع را محقق خواهد کرد.

ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر