25 ارديبهشت 1401 - 15:17

تامین نقدینگی «سایپا» از طریق روش تامین مالی زنجیره تامین بانک صنعت و معدن

تامین نقدینگی «سایپا» از طریق روش تامین مالی زنجیره تامین بانک صنعت و معدن
تفاهم نامه گسترش و توسعه همکاری به منظور تامین مالی و ارایه خدمات مالی بین بانک صنعت و معدن و گروه خودروسازی سایپا به امضا رسید.
کد خبر : ۱۳۲۶۹۱
دكتر علی خورسنديان

به گزارش ایبِنا به نقل از روابط عمومی بانک صنعت و معدن، علی خورسندیان مدیرعامل این بانک اظهار کرد: گروه سایپا یکی از مشتریان خوشنام و از با سابقه‌ترین شرکت های تولید خودرو است و امضای این تفاهم نامه با هدف توسعه سطح همکاری ها و تامین مالی این خودروساز در راستای تحقق رسالت بانک در حمایت از صنایع مهم و زیرساختی کشور است که بی شک با تجربه و توانمندی بالای مدیران این شرکت، می توانیم شاهد درخشش این صنعت در تولید خودروهای با کیفیت باشیم.


وی ادامه داد: بانک همواره در کنار شرکت سایپا بوده و با برگزاری جلسات و تبادل نظر افق های بسیار روشنی پیش روی همکاری های فی مابین خواهد بود و قطعا با برنامه‌ریزی مناسب انجام شده، بهره وری افزایش یافته و هر دو طرف قادر به انجام تعهدات خود خواهند بود.


دکتر محمد علی تیموری مدیرعامل سایپا نیز ضمن تقدیر از همراهی و حمایت های بانک صنعت و معدن گفت:  در نظر داریم تا فروش خود را افزایش دهیم و بر تولید خودروهای اقتصادی متمرکز شده ایم و امیدواریم با اصلاح ساختار سازمانی شرکت، حذف فعالیت های نامرتبط با تولید و تقویت بخش های مهندسی و کنترل کیفیت گام های مهمی در ارتقای شرکت و افزایش کارایی آن برداریم.


همچنین عبدالرضا ولی اللهی معاون اعتبارات و راهبری شعب بانک صنعت و معدن با ارایه گزارشی از مجموع اقدامات انجام شده برای تامین مالی شرکت عنوان کرد: بانک صنعت و معدن و شرکت سایپا دو مجموعه  شناخته شده هستند که همکاری‌های مشترک زیادی داشته اند و تفاهمنامه اخیر نیز در راستای توسعه این همکاری‌ها است. بر اساس این تفاهمنامه، ۴۰ هزار میلیارد ریال به شرکت سایپا و شرکت های زیرمجموعه و مرتبط با آن در راستای اجرای سیاست های ابلاغی وزارت امور اقتصادی و دارائی تخصیص می یابد.


وی در پایان گفت: تمرکز اصلی در این همکاری بر استفاده از روش تامین مالی زنجیره تامین( SCF ) برای این شرکت است و تفاهم نامه اخیر مشتمل بر ۷ بند پیرامون موضوعاتی همچون صدور برات الکترونیک، حد اعتباری تسهیلات سرمایه در گردش و گشایش اعتبار اسنادی و گواهی اعتبار مولد (اوراق گام) می باشد و در مقابل شرکت سایپا و شرکت های زیرمجموعه متعهد به تمرکز نقدینگی و هدایت منابع خود به سمت این بانک خواهند بود. 

ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر