30 ارديبهشت 1401 - 09:21
سرلشکر صفوی:

آمریکا به قبول برجام تن خواهد داد

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا گفت: امروز ما تصمیم می‌گیریم و آمریکایی‌ها باید گوش دهند و پیش بینی من این است که آمریکا به قبول برجام تن خواهد داد.
کد خبر : ۱۳۲۸۱۰
صفوی

به گزارش ایبِنا به نقل از ایرنا، سرلشکر «سید یحیی صفوی» دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا در  آیین رونمایی و جشن امضای کتاب های تاریخ شفاهی خود و کتاب یحیی و کتاب صوتی همراه که در سرای اهل قلم نمایشگاه کتاب تهران برگزار شد، اظهار داشت: ما عهد و پیمان بسته‌ایم که تا آخر مردم‌دار و مردم یار ‌باقی بمانیم و تا پای جان از ایران اسلامی دفاع کنیم.


سردار صفوی گفت: خداوند اگر یک ملتی را دوست داشته باشد یک رهبر خوب به آنها میدهد، یک رهبر متقی، خردمند، حکیم و شجاع و خداوند ملت ما را دوست داشت، حضرت امام خمینی و مقام معظم رهبری حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای یک عطیه و نعمت الهی برای ما و برای ملت‌های اسلامی هستند.


سردار صفوی با بیان اینکه خدا اگر یک مردی را دوست داشته باشد یک زن خوب و فرزندان و دوستان خوبی به او میدهد تأکید کرد: اکثر رزمندگان یا مادران خوبی داشتند یا همسران خوبی داشتند. وگرنه دوام نمی‌آوردند، یک سال نه دو سال نه، بلکه هشت سال.


سردار صفوی با اشاره به صبوری همسران و مادران شهدا در طول دوران دفاع مقدس گفت: اکثر رزمندگان یا مادران خوب و یا همسران خوبی داشتند، وگرنه دوام نمی‌آوردند. درود خدا بر شهدای هشت سال دفاع مقدس.


سردار صفوی یادآور شد: من در زمان عملیات بیت‌المقدس جانشین فرمانده کل سپاه در قرارگاه مشترک بودم. ۲۳ شبانه روز جنگ پی در پی در هوای بسیار گرم انجام می‌شد. جوانان ما نمی‌دانند که خرمشهر چگونه آزاد شد. ملت ما ایستاد و الان هم می‌ایستد تا از این شرایط موجود به شرایط بهتر عبور کند. ما با مقاومت به پیروزی می‌رسیم.


رئیس پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس شهید سلیمانی گفت: من در سن ۷۰ سالگی برای شما صحبت می‌کنم. تاکنون سه گفتمان تغلیب، اصلاحات و مقاومت در جهان بوده است.


وی افزود:گفتمان اول به دنبال تغلیب قدرت برتر جهان است و از نگاه آن‌ها ما ملت مسلمان چاره‌ای جز همراهی با غرب نداریم. گفتمان اصلاحات به دنبال به‌روز کردن نظام آموزشی ایران و کشورهای اسلامی و بهبود اوضاع اقتصادی و تعامل مثبت با آمریکا هستند.


دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا درباره گفتمان مقاومت خاطرنشان کرد: گفتمان مقاومت و انقلابی در پی مبارزه با استبداد داخلی و استعمار خارجی و خواهان تغییر اساسی براساس اسلام ناب محمدی با حفظ هویت تمدنی ما در همه عرصه‌های است.


سرلشکر صفوی تأکید کرد: چهره‌های پیشتاز این گفتمان آن ابتدا سید جمال اسدآبادی، حضرت امام خمینی و رهبر معظم انقلاب هستند که باعث پیروزی انقلاب، جنگ تحمیلی و گسترش آن در سایر کشورهای اسلامی شدند. یکی از عناصر پرچمدار این گفتمان سردار سلیمانی بود که ۴۰ سال در مقابل رژیم صهیونیستی و آمریکا ایستاد.


سرلشکر صفوی با تأکید بر شکست آمریکا و اسرائیل در مقابل اراده ملت ایران‌ تصریح کرد: پیش‌بینی من این است که آمریکا به قبول برجام تن خواهد داد؛ امروز ما تصمیم می‌گیریم و آمریکایی‌ها باید گوش دهند. به برکت رهبری و دولت و ملت از این شرایط عبور خواهیم کرد تا قدرت اول غرب آسیا و کشورهای اسلامی را به وجود آوریم.


همچنین در این مراسم «احمدوند» معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: به عنوان مسئول نمایشگاه کتاب تهران لازم است اعلام کنم که این افتخاری برای ما است که چنین کتابی در نمایشگاه رونمایی شد. امید که این کتاب‌ها بیشتر و بهتر معرفی و خوانده شود.


وی یادآور شد: این آثار معدنی برای تولید و استخراج جواهرهایی در حوزه هنر است. باید از عزیزانی مانند سردار صفوی تقدیر کرد.


در ادامه این مراسم، مهرشاد شبابی همسر سرلشکر صفوی و راوی کتاب "همراه" گفت: همراه، صرفا همراهی فردی به نام مهرشاد با یحیی نیست بلکه همراهی زنان تاریخ سرزمین ماست.


نویسنده کتاب همراه افزود: این کتاب نقطه عطفی را نشان میدهد که زنان ما صبورانه و هوشمندانه در مدیریت و تصمیم گیری و تصمیم سازی ۸ سال دفاع مقدس همراهی کردند. 


وی با بیان اینکه کتاب همراه برشی از همراهی زنان در ۸ سال دفاع مقدس با همسرانشان و نقش آفرینی آن‌ها در محیط خانواده و فراتر از آن جامعه است گفت: بیشتر رزمندگان یا مادران خوبی داشتند یا همسرانی خوبی که توانستند در ۸ سال دفاع مقدس دوام بیاورند. 


در این مراسم از کتاب تاریخ شفاهی جلد دوم سردار صفوی با عنوان @از شرق بصره تا مهران"، کتاب "یحیی" و کتاب صوتی "همراه" روایت مهرشاد شبابی از همراهی سردار صفوی که به همت مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس به چاپ رسیده اند رونمایی شد و در پایان از مرتضی سرهنگی، محمدعلی اقامیرزایی نویسنده کتاب رُمان "یحیی"، فیاما ناصحی سرپرست گویندگان کتاب صوتی همراه، سپهر ترابی‌فر از گویندگان کتاب صوتی همراه، زهرا اردستانی نویسنده کتاب همراه و سمیه حسینی مشاور تالیف کتاب همراه با اهدا لوح تقدیر شد.

ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر