08 خرداد 1401 - 11:01

مهلت مصوبه دریافت عوارض صادراتی به پایان رسید

مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صمت درنامه‌ای خطاب به گمرک نوشت که مهلت مصوبه عوارض صادراتی به پایان رسیده است و اخذ عوارض از ابتدای خرداد به بعد، خلاف مصوبه ستاد تنظیم بازار است.
کد خبر : ۱۳۳۰۶۵
گمرک

به گزارش ایبِنا سیف الله امیری مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صمت در نامه‌ای به عباسپور مدیرکل دفتر صادرات و واردات گمرک ایران نوشت، مهلت مصوبه عوارض صادراتی به پایان رسیده است.


در این نامه آمده است: با توجه به اینکه در بند ۸ مصوبه جلسه بیست و دوم ستاد تنظیم بازار مهلت مصوبه مذکور تا ابتدای خرداد ۱۴۰۱ تعیین شده است و تاکنون تمدید نشده است و برای دوره بعدی نیاز به تمدید مصوبه از سوی ستاد تنظیم بازار است، علی رغم صراحت در متن مصوبه مبنی بر اینکه مصوبه مذکور تا ابتدای خرداد ۱۴۰۱ اعلام شده است، اما گمرکات هنوز نسبت به اخذ عوارض اقدام می‌کنند که خلاف مصوبه است لذا خواهشمند است تا تمدید مجدد آن اقدام لازم برابر مقررات گمرک به عمل آید.

مصوبه عوارض جدید صادراتی شامل کاهش یک یا دوپله‌ای عوارض برخی کالاها از ۷ اردیبهشت‌ ماه به گمرکات ابلاغ شده بود.


در مصوبه ۷ اردیبهشت آماده بود:

"اگر رشد قیمت صادراتی کالایی از پنج درصد به بالا باشد، برای آن کالا عوارض در نظر گرفته می شود، برای کالاهایی که رشد قیمتی صادراتی آن‌ها بین صفر تا پنج درصد بوده هیچ‌گونه عوارضی در نظر گرفته نشده است."

ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر