29 خرداد 1401 - 07:55
نماینده آیت‌الله العظمی سیستانی:

فرهنگ قرض‌الحسنه می‌تواند مشکلات کشور را برطرف کند/ امید مردم به خدمات قرض‌الحسنه است

نماینده عالی آیت‌الله العظمی سیستانی گفت: ترویج و حمایت از فرهنگ قرض‌الحسنه، مشکلات اقتصادی کشور را برطرف خواهد کرد.
کد خبر : ۱۳۳۶۷۶
شهرستانی

به گزارش ایبِنا به نقل از روابط عمومی بانک قرض‌الحسنه مهر ایران، حجت‌الاسلام و المسلمین «سید جواد شهرستانی» در دیدار با دکتر «سید سعید شمسی‌نژاد» مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه مهر ایران با تأکید بر اینکه در اشاعه و معرفی برنامه‌های قرض‌الحسنه باید تلاش مضاعفی کرد، گفت: امید مردم به خدمات ارزشمند قرض‌الحسنه در نظام اقتصادی است.
وی با بیان اینکه باید معرفی صحیح و کاملی از فعالیت‌های خود داشته باشید، گفت: تنها با این روش می‌توانید مراجع تقلید و فقهای حوزوی را قانع و توجیه کنید.
 


مدیریت قرض‌الحسنه الگوی اداره کشور باشد
حجت‌الاسلام و المسلمین شهرستانی با بیان اینکه کشور را نمی‌توان بدون همراهی تعهد، تخصص و مدیریت اداره کرد، گفت: واقعاً باید مطالعه کرد که چگونه کشورهای آمریکایی و اروپایی می‌توانند به مشتریان خود تسهیلات با کارمزد صفر درصد بدهند و چگونه برخی از کشورهای اسلامی مانند سنگاپور از این الگو به بهترین نحو استفاده کرده و به پیشرفت‌های اقتصادی چشمگیری دست یافتند.
وی با تأکید بر اینکه نباید با تبلیغات سوء، سیستم بانکی را تحت تأثیر قرار داد، گفت: اینکه بانکی می‌تواند تسهیلات قرض‌الحسنه با کارمزد صفر تا ۴ درصد بدهد، قابل تحسین و حمایت است.

ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر