پیشنهاد پوتین برای برون‌رفت از بحران اقتصادی جهانی

رئیس جمهور روسیه گفت که همکاری صادقانه، کلید غلبه بر مشکلات موجود است.
کد خبر : ۱۳۳۸۸۷
ولادیمیر پوتین

به گزارش خبرنگار بین‌الملل ایبِنا به نقل از راشاتودی، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه روز پنجشنبه با حضور در چهاردهمین اجلاس سران بریکس (برزیل، روسیه، هند، چین و آفریقای جنوبی)  تاکید کرد که تلاش های خودخواهانه غرب برای سرزنش کل جهان به خاطر اشتباهات خودشان منجر به بحران اقتصادی جهانی شده است. پوتین توضیح داد: تنها بر اساس همکاری صادقانه و سودمند متقابل است که می‌توان راهی برای خروج از این وضعیت بحرانی که به دلیل اقدامات بدون فکر و خودخواهانه برخی از دولت ها گریبانگیر اقتصاد جهانی شده است، یافت.


رهبر روسیه تاکید کرد که امروز، بی شباهت به گذشته، به رهبری کشورهای بریکس برای ایجاد سیاست یکپارچه برای شکل‌دهی نظام چند قطبی روابط بین‌دولتی نیاز است که باید بر اساس هنجارهای شناخته‌شده جهانی حقوق بین الملل و اصول کلیدی منشور ملل متحد باشد.


به گفته پوتین، کشورهای بریکس دارای پتانسیل عظیم سیاسی، اقتصادی، علمی، فناوری و انسانی هستند. وی خاطرنشان کرد: هر سال نفوذ آنها در عرصه جهانی افزایش می یابد. پوتین وعده داد: روسیه آماده است تا به توسعه تعامل نزدیک چندجانبه با همه شرکای بریکس ادامه دهد و نقش خود در امور بین‌الملل را تقویت کند.

ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر