هشدار دولت آلمان به مردم درباره احتمال جهش قیمت گاز

رئیس آژانس شبکه فدرال آلمان به مصرف کنندگان این کشور هشدار داد که ممکن است تا زمستان آینده قبض گاز آن‌ها دو یا سه برابر شود.
کد خبر : ۱۳۳۹۸۴
گاز

به گزارش ایبِنا به نقل از راشاتودی، کلاوس مولر، رئیس آژانس شبکه فدرال آلمان، به مصرف کنندگان این کشور هشدار داد که ممکن است تا زمستان آینده قبض گاز آن‌ها دو یا سه برابر شود.


وی تأکید کرد که تعطیلی خط لوله نورد استریم 1 که گاز طبیعی روسیه را از طریق دریای بالتیک به آلمان می رساند، در آینده ممکن است منجر به قطع کامل گاز شود.


مولر در گفتگو با شبکه ای‌آردیARD  هشدار داد که بیشتر سناریوها وضعیت جالبی را پیش بینی‌ نمی‌کنند و در نهایت کمبود گاز در پایان زمستان یا وضعیت بسیار دشوار در پاییز یا زمستان رخ خواهد داد.


این مقام آلمانی همچنین از مردم خواست در حالی که هزینه قبوض افزایش می‌یابد، در مصرف انرژی صرفه جویی کنند.


وی گفت: همه افراد چه در صنعت و چه در خانه خود می توانند به این امر کمک کنند- و بله، با اقداماتی مانند پوشیدن لباس گرم، (استفاده از) سر دوش‌های مناسب، کم کردن دمای سیستم گرمایشی، - همه اینها کمک می کند.


اوایل هفته جاری میلادی، غول انرژی روسیه یعنی شرکت گازپروم اعلام کرد که خط لوله گاز نورد استریم 1 در اواسط ژوئیه صادرات گاز به آلمان را به مدت 10 روز به دلیل اقدامات تعمیر و نگهداری سالانه که از قبل برنامه ریزی شده بود، متوقف می‌کند. این اقدامات از 11 تا 21 ژوئیه انجام می شود.


هفته گذشته، این شرکت روسی به دلیل مشکلات فنی ناشی از تحریم های غرب علیه مسکو، مجبور شد تحویل گاز از طریق خط لوله را تا 60 درصد کاهش دهد.


به گفته گازپروم، تامین کننده تجهیزات آلمانی زیمنس انرژی نتوانست واحدهای پمپاژ گاز را به موقع به ایستگاه کمپرسور بازگرداند، زیرا توربین های تعمیر شده برای این مسیر گازی در حال حاضر به دلیل تحریم های کانادا علیه روسیه از یک مرکز تعمیر و نگهداری در کانادا ترخیص نشده است.منبع: تسنیم

ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر