مایکروسافت روسیه را ترک می‌کند

رئیس مایکروسافت اعلام کرد که این شرکت آمریکایی به کاهش تجارت خود در روسیه تا زمانی که چیزی از آن باقی نماند، ادامه می‌دهد.
کد خبر : ۱۳۳۹۸۶
مایکروسافت

به گزارش ایبِنا به نقل از راشاتودی، برد اسمیت، رئیس مایکروسافت اعلام کرد که این شرکت آمریکایی به کاهش تجارت خود در روسیه تا زمانی که چیزی از آن باقی نماند، ادامه می‌دهد.


اسمیت در مصاحبه اینترنتی با واشنگتن پست گفت که این غول فناوری ایالات متحده در مدت خروج خود از روسیه، حمایت لازم را برای نیروی کار خود در این کشور ارائه خواهد کرد.


مایکروسافت پیش از این از برنامه تعلیق کل فروش و خدمات جدید خود در روسیه در ماه مارس خبر داده بود. این شرکت نرم‌افزاری دلیل این اقدام را تحریم‌های مرتبط با اوکراین علیه مسکو ذکر کرده بود.


در ماه جاری میلادی، شبکه خبری بلومبرگ در گزارشی اعلام کرد که شرکت مایکروسافت از زمان اعلام تصمیم برای خروج، فعالیت خود را در روسیه کاهش داده است.


طبق گزارش‌ها، مایکروسافت متعهد شده است که تمام تعهدات قراردادی موجود با کارمندان روسی را به پایان برساند، این مرحله بیش از ۴۰۰ کارگر را تحت تأثیر قرار می‌دهد.


مایکروسافت یک شرکت چندملیتی آمریکایی است که نرم‌افزارهای کامپیوتری و لوازم الکترونیکی مصرفی تولید می‌کند و خدمات مرتبط در این زمینه را نیز ارائه می‌دهد.


برخی از شناخته‌شده‌ترین محصولات این شرکت، سیستم عامل ویندوز، برنامه مایکروسافت آفیس و کنسول بازی ایکس‌باکس هستند.


این شرکت به مجموعه‌ای از شرکت‌های بزرگ فناوری غربی، از جمله اپل، آی‌بی‌ام، SAP، سیسکو و دل ملحق شده است که تصمیم گرفتند قرار گرفتن در معرض تحریم‌های روسیه را کاهش دهند یا پس از رویدادهای اوکراین از بازار این کشور خارج شوند.

ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر
اینفوگرافیک
بیشتر