06 تير 1401 - 15:51

ریزش یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومانی قیمت سکه/ فروشنده‌ها راهی بازار طلا شدند

قیمت سکه طرح جدید نسبت به روز شنبه، یک‌میلیون و ۲۰۰هزار تومان و قیمت دلار نیز ۱۱۰۰ تومان کاهش یافته است؛ ادامه سیر نزولی قیمت‌ها در بازار موجب تشکیل صف فروش شده است.
کد خبر : ۱۳۴۰۰۲
طلا وسکه

به گزارش ایبِنا، محمد کشتی آرای درباره وضعیت بازار طلا و سکه در روز جاری، اظهار داشت: برخلاف روال قیمتی در بازار جهانی، قیمت طلا و سکه در بازار داخلی همراستا با کاهش قیمت ارز، در مسیر نزولی قرار دارند.


وی گفت: قیمت سکه طرح قدیم امروز با ۸۰۰ هزار تومان کاهش نسبت به روز شنبه، ۱۳ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان، قیمت سکه طرح جدید با یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان کاهش ۱۴ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان، نیم سکه با ۳۵۰ هزار تومان کاهش ۸ میلیون و ۵۰ هزار تومان، ربع سکه با ۳۵۰ هزار تومان کاهش ۵ میلیون و ۵۰ هزار تومان و سکه یک گرمی با ۱۵۰ هزار تومان کاهش ۲ میلیون و ۹۵۰ هزار تومان شده است.


ضمن اینکه هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز با کاهش ۶۰ هزار تومانی نسبت به روز شنبه معادل یک میلیون و ۳۶۰ هزار تومان قیمت خورده است.


کشتی آرای بابیان اینکه کاهش حباب سکه بیانگر عرضه بیشتر از تقاضاست، گفت: حباب سکه از یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان روز شنبه به ۷۷۰ هزار تومان در روز جاری کاهش یافته است.  قیمت دلار نیز هزار و ۱۰۰ تومان کاهش یافته است و همین امر باعث ادامه کاهش قیمت ها در بازار طلا و سکه شده است.


وی با تأکید براینکه تقاضا بشدت در بازار کاهش یافته است، تصریح کرد: نکته قابل توجه در بازار طلا و سکه این است که هم اکنون فروشنده بیشتر از خریدار است و صفی از فروشندگان برای فروش طلا و سکه و ارز تشکیل شده است.


برچسب ها: قیمت سکه قیمت طلا
ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر