06 تير 1401 - 15:56

حمایت ۳۰ هزار تومانی دلار شکسته شد/ سکه وارد کانال ۱۳ میلیون می‌شود؟

با اجرای سیاست‌های بانک مرکزی در ۳ اقدام هوشمندانه همچنان شاهد تداوم روند کاهشی قیمت ارز هستیم به نحوی که نرخ دلار با عقب نشینی دوباره، وارد کانال ۲۹ هزار تومانی شده است. 
کد خبر : ۱۳۴۰۰۳
دلار

به گزارش خبرنگار ایبِنا، بانک مرکزی طی هفته‌های گذشته در اولین اقدام مجوز خرید دلارهای صادراتی را به صرافی‌ها داد و بعد از آن بخشنامه‌ فروش ارزهای افراد حقیقی به صرافی‌ها را صادر کرد که باعث شد سمت عرضه تقویت شود و کاهش قیمت‌ها را به دنبال داشت. در اقدام سوم نیز فروش ارز صادرکنندگان به صرافی ها با نمادهای معاملاتی جدید تحت عنوان دلار صادراتی و یورو صادراتی در بازار متشکل ارزی راه اندازی شد. برهمین اساس با اجرای این سیاست جدید در بازار متشکل ارزی، عمق معاملات ارزی در صرافی ها افزایش یافت.


براساس گزارش‌های میدانی نرخ دلار وارد کانال ۲۹ هزار تومان شد که به اعتقاد کارشناسان با استمرار روند کاهشی نرخ‌ها در بازار ارز، قیمت سکه نیز به ۱۳ میلیون تومان خواهد رسید. 


کاهش نرخ ارز باعث شده تا افرادی که ارز خریده بودند تا سرمایه‌هایشان از تورم جانماند، برای اینکه بیشتر ضرر نکنند دلارهای خود را به بازار عرضه کنند و به صرافی‌ها بفروشند.


قیمت دلار تا کانال ۳۳هزار تومان هم پیش رفته بود اما در حال حاضر به ۲۹ هزار تومان کاهش یافته که این تداوم کاهش قیمت ها در بازار طلا و سکه نیز تاثیرگذار است. سکه تمام بهار آزادی که هفته گذشته به کانال ۱۶ میلیون تومان رسیده بود، از روز گذشته وارد کانال ۱۴ میلیون تومان شده است. 


ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر