افزایش قیمت بی‌سابقه در فروشگاه‌های انگلیس

بر اساس داده ها به نقل از گاردین، افزایش قیمت مواد غذایی فاسد شدنی و کاهش هزینه‌های مصرف کننده مسبب افزایش قیمت در فروشگاه‌های بریتانیا است.
کد خبر : ۱۳۴۲۱۰
تورم

به گزارش خبرنگار بین‌الملل ایبِنا به نقل از راشاتودی، تورم قیمت در فروشگاه در بریتانیا در ماه ژوئن به بالاترین نرخ خود از سال ۲۰۰۸ رسید که به دلیل افزایش شدید قیمت مواد غذایی فاسد شدنی بود. گاردین روز چهارشنبه با استناد به داده‌های کنسرسیوم خرده‌فروشی بریتانیا گزارش داد که این امر ناشی از افزایش هزینه‌های زنجیره تامین و کاهش هزینه‌های مصرف‌کننده است. قیمت‌های فروشگاه‌ها در این ماه نسبت به مدت مشابه سال قبل از ۲.۸ درصد در ماه می تا ۳.۱ درصد افزایش یافت. تورم مواد غذایی به تنهایی در ماه ژوئن از ۴.۳ درصد در ماه قبل تا ۵.۶ درصد افزایش یافت، در حالی که قیمت مواد غذایی فاسدشدنی ۶.۲ درصد نسبت به ارقام سال گذشته افزایش یافته که بالاترین نرخ رشد آنها از ماه می ۲۰۰۹ است که به دلیل مارپیچ هزینه های کود و خوراک دام افزایش یافته است. داده‌های فوق پیرو آخرین آمار دفتر آمار ملی بریتانیا نشان می‌دهد تورم کلی بریتانیا در ماه می به ۹.۱ درصد رسیده که بالاترین رقم در ۴۰ سال گذشته با وجود  قیمت‌های بی‌سابقه سوخت و افزایش قیمت مواد غذایی است.


مایک واتکینز، رئیس بخش خرده‌فروشی گفت: این وضعیت احتمالاً مصرف‌کنندگان بریتانیایی را مجبور خواهد کرد که عادت‌های خرج کردن خود را تغییر دهند. از آنجایی که تورم به دلیل افزایش قیمت انرژی، سفر و هزینه‌های غذا سرعت می‌گیرد، خریداران اکنون بیشتر به احتمال زیاد مصرف خارج از خانه را کاهش می‌دهند، با بودجه ثابت خرید می‌کنند، به قیمت های ارزان‌تر روی می‌آورند و به دنبال خرده‌فروشی که در آنها قیمت ها پایین ترین هستند،می‌گردند. با این حال، گفته می شود که خرده‌فروشان تمام تلاش خود را برای محافظت مشتریان در برابر هزینه‌های رو به رشد انجام می‌دهند.


خرده‌فروشان در تلاشند تا راه‌های بیشتری برای محافظت مشتریان خود در برابر بدترین اثرات تورم بیابند... رقابت شدید به این معنی است که خرده‌فروشان به دنبال کارایی در کسب‌وکار خود خواهند بود. سوپرمارکت‌ها هم در حال گسترش دامنه ارزش خود هستند تا انتخاب های گسترده‌تری را برای مشتریان ارائه کنند و به گروه‌های آسیب‌پذیر تخفیف ارائه ‌کنند، با این حال، اگر افزایش هزینه‌ها ادامه پیدا کند، ممکن است دولت نیاز داشته باشد راه‌هایی برای کمک به کسب‌وکارهای خرده‌فروشی و حمایت مشتریان آنها بیابد.


ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر