15 تير 1401 - 09:51
با دستور رئیس جمهور؛

مهلت تسلیم اظهارنامه مالیاتی عملکرد سال ۱۴۰۰ تمدید شد

اتاق اصناف ایران درباره تمدید مجدد مهلت تسلیم اظهارنامه مالیاتی عملکرد سال ۱۴۰۰ صاحبان مشاغل تا پایان تیرماه اطلاعیه‌ای صادر کرد.
کد خبر : ۱۳۴۲۸۲
مالیات

به گزارش ایبِنا به نقل از روابط عمومی اتاق اصناف ایران، پیرو رایزنی‌ها و جلسات مستمر رئیس اتاق اصناف ایران با رئیس دفتر رئیس جمهور و معاون اول رئیس جمهور و همچنین درخواست کتبی ارسالی برای ریاست جمهوری، در صد و هجدهمین جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا، مهلت تسلیم اظهارنامه مالیاتی عملکرد سال ۱۴۰۰ صاحبان مشاغل مجددا تا پایان تیرماه تمدید شد.


بر اساس این اطلاعیه مصوب گردید:


۱- با توجه به اوج بیماری کرونا در سال ۱۴۰۰ و ایجاد محدودیت برای اغلب اصناف سقف فروش کالا و خدمات برای مشاغل و اصناف مذکور با تشخیص سازمان امور مالیاتی در تبصره ذیل ماده ۱۰۰ قانون مالیات های مستقیم برای عملکرد سال ۱۴۰۰ به ۱۰۰ برابر معافیت موضوع ماده ۸۴ قانون مالیات های مستقیم افزایش یافته و مهلت تسلیم اظهارنامه مالیات بر عملکرد آن سال بزای صاحلبان مشاغل ۱۴۰۱/۰۴/۳۱ تمدید می‌شود.


۲- باتوجه به شرایط کرونایی حاکم بر کشور در سال ۱۴۰۰ و به منظور رعایت حقوق کسب و کارهای خرد و متوسط، سازمان امور مالیاتی کشور به نحوی اقدام کند که مالیات مقطوع مشمول تبصره ذیل ماده ۱۰۰ قانون مالیات های مستقیم با رعایت حداقل سودآوری فعالیت مودیان متناسب با آخرین مالیات قطعی سالهای قبل ایشان افزایش یابد.


سعید مبینی رئیس اتاق اصناف ایران به نمایندگی از مدیران بیش‌ از هشت‌هزار اتاق و اتحادیه صنفی سراسر کشور و سه میلیون کارآفرین صنفی به طور ویژه از رئیس‌جمهور و اعضای ستاد ملی مقابله با کرونا و به طور خاص احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی تقدیر کرد. 

ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر