08 مرداد 1401 - 13:24

پرداخت تسهیلات ضروری به بیش از ۵۰ هزار بازنشسته و مستمری‌بگیر تأمین اجتماعی

معاون فرهنگی، اجتماعی و امور استان‌های سازمان تأمین‌اجتماعی از پرداخت تسهیلات ضروری به بیش از ۵۰ هزار بازنشسته و مستمری‌بگیر تأمین‌اجتماعی خبر داد.
کد خبر : ۱۴۰۱۷۳

به گزارش ایبِنا، احمد اسفندیاری گفت: امسال با افزایش ۷۰ درصدی مبلغ وام ضروری بازنشستگان و مستمری‌بگیران در مقایسه با سال گذشته، رقم ریالی این تسهیلات از ۷ میلیون به ۱۲ میلیون تومان رسیده و در مرحله نخست این طرح به ۵۰ هزار و ۷۳۰ نفر تسهیلات به واجدان شرایط، پرداخت شده است.

وی با اشاره به اینکه مسائل معیشتی و مشکلات اقتصادی و رفع نیاز‌های این عزیزان از دغدغه‌های مهم سازمان تأمین‌اجتماعی است، یادآور شد: طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، تا پایان سال و در مراحل بعد به ۳۶۵ هزار نفر دیگر از مستمری‌بگیران تسهیلات پرداخت می‌شود.

معاون فرهنگی، اجتماعی و امور استان‌های سازمان تأمین‌اجتماعی تاکید کرد: ثبت‌نام متقاضیان تسهیلات ۱۲ میلیون تومانی توسط کانون‌های بازنشستگی و به صورت کاملاً غیرحضوری انجام می‌شود.

وی درباره بیمه تکمیلی بازنشتگان هم گفت: در سال‌های گذشته ۳۰ درصد هزینه بیمه تکمیلی بازنشستگان توسط سازمان تأمین‌اجتماعی پرداخت می‌شد، و در حال حاضر ۵۰ درصد از حق بیمه تکمیلی بازنشستگان توسط این سازمان تقبل و پرداخت می‌شود و خدمات تحت پوشش بیمه تکمیلی هم در مقایسه به سال گذشته از رشد قابل توجهی برخوردار شده است.

اسفندیاری درباره آغاز مجدد طرح کرامت رضوی تصریح کرد: از اوایل تیر اعزام بازنشستگان و مستمری‌بگیران تأمین‌اجتماعی به زیارت امام رضا (علیه‌السلام) در قالب طرح «کرامت رضوی» آغاز شده و طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده و درادامه‌ی مسائل رفاهی و تقویت سلامت و نشاط روحی بیش از ۱۰۰ هزار نفر از این عزیزان به همراه همسرانشان به این سفر اعزام خواهند شد.

ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر
آخرین اخبار