09 مرداد 1401 - 08:45

۴ میلیون تن کالای اساسی در بنادر ایران

رئیس کل گمرک کشور گفت: هم اکنون در بنادر ما حدود ۴ میلیون تن کالای اساسی موجود است که شامل ۲۵ قلم کالای اساسی از جمله گندم، جو و نهاده‌های دامی می‌شود.
کد خبر : ۱۴۰۱۹۷

به گزارش ایبِنا، علیرضا مقدسی رئیس کل گمرک کشور در برنامه صف اول شبکه خبر با اشاره به دستورالعمل‌ها و سیاست گذاری‌های انجام شده توسط دولت اظهار کرد: کالا‌های اساسی مورد نیاز کشور تامین شده و مردم دغدغه‌ای در این زمینه نداشته باشند.

مقدسی تصریح کرد: هم اکنون در بنادر ما حدود ۴ میلیون تن کالای اساسی موجود است که شامل ۲۵ قلم کالای اساسی از جمله گندم، جو، نهاده‌های دامی و… می‌شود.

وی با بیان اینکه: در حال حاضر حدود ۴۰۰ هزار تن از این مقدار در اسکله‌ها در حال تخلیه و بارگیری هستند و علاوه بر آن حدود ۸۰۰ میلیون تن کالای اساسی در لنگرگاه است که به تدریج وارد اسکله خواهند شد افزود: تشریفات گمرکی مانند فرایند صدور مجوز، انجام امور آزمایشگاهی، استاندارد و قرنطینه برای این ۴ میلیون تن کالای اساسی در حال انجام است.

رئیس کل گمرک کشور همچنین با اشاره به اینکه در حال حاضر کشور‌های اروپایی، کشور‌های منطقه و به نوعی تمام کشور‌ها در تامین کالای اساسی با مشکل مواجه هستند، خاطرنشان کرد: در ایران خوشبختانه با تدابیر انجام شده در بحث تنظیم بازار در وزارت جهاد کشاورزی و وزارت صمت و اعتبارات اختصاص یافته، کلیه کالا‌های اساسی مورد نیاز کشور خریداری می‌شود.

ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر