09 مرداد 1401 - 12:35

انتشار اولین اوراق بدهی یک شرکت سهامی خاص با استفاده از رتبه­ بندی اعتباری در بازار سرمایه

شرکت تامین سرمایه تمدن با مجوز سازمان بورس واوراق بهادار اولین اوراق بدهی یک شرکت سهامی خاص با استفاده از رتبه بندی اعتباری در بازار سرمایه کشور را فردا دوشنبه ۱۰ مردادماه ۱۴۰۱ برای شرکت پدیده شیمی پایدار (سهامی خاص) کلید می‌زند.
کد خبر : ۱۴۰۲۰۶

به گزارش ایبِنا به نقل از روابط عمومی به نقل از معاونت خدمات مالی شرکت تامین سرمایه تمدن، شرکت پدیده شیمی پایدار (سهامی خاص) به عنوان بانی در نظر دارد مبلغ ۵ هزار میلیارد ریال از منابع مالی مورد نیاز خود را در قالب اوراق اجاره و از طریق فروش بخشی از سهام شرکت پدیده شیمی قرن (سهامی عام) به شرکت واسط مالی آبان دوم (با مسئولیت محدود) و سپس اجاره به شرط تملیک آنها، تأمین کند.

شایان ذکر است این اوراق، اولین اوراق بدهی منتشره از طریق رتبه اعتباری برای یک شرکت سهامی خاص است. در این روش از تامین مالی تضمین پرداخت اجاره بها و اصل این اوراق در سررسید از طریق توثیق پرتفویی از سهام شرکت پدیده شیمی قرن (سهامی عام) و گروه صنعتی پاکشو (سهامی عام) صورت می‌پذیرد که ارزش پرتفوی وثایق ذکرشده به واسطه دارا بودن رتبه اعتباری A-، تعدیل شده است.

این اوراق ۵ ساله و با نرخ ۱۸ درصد و اجاره‌بهای آن هر سه ماه یک‌بار از طریق شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه پرداخت می‌شود.

صکوک اجاره مذکور از طریق شرکت کارگزاری بانک توسعه صادرات به عنوان عامل فروش و با استفاده از خدمات شرکت تأمین سرمایه تمدن به عنوان متعهد پذیره‌نویسی و بازارگردان توسط شرکت واسط مالی آبان دوم (با مسئولیت محدود) در فرابورس ایران منتشر می‌شود. 

ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر