14 مرداد 1401 - 10:38
نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در گفتگو با ایبِنا:

قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مؤدیان به دنبال دانه درشت‌هایی است که فرار مالیاتی دارند

رئیس فراکسیون اصناف گفت: قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان تمام مسائل مربوط به مالیات را شفاف خواهد کرد و تکلیف مردم در این خصوص مشخص می‌شود.
کد خبر : ۱۴۰۲۸۰
شهباز حسن پور بیگلری نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی و رئیس فراکسیون اصناف درباره تاثیرات قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مؤدیان به خبرنگار ایبِنا گفت: قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان تمام مسائل مربوط به مالیات را شفاف خواهد کرد و تکلیف مردم در این خصوص مشخص می‌شود. اتفاقات ناگواری توسط برخی از ماموران مجموعه مالیاتی روی داده که منجر به برخورد سلیقه‌ای شده است، با این قانون چنین حرکت‌هایی برای همیشه از اقتصاد و امور مالیاتی کشور رخت برخواهد بست.


نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در ادامه اضافه کرد: وزیر اقتصاد کمر همت بسته تا همه چیز به صورت شفاف در اختیار مردم قرار گیرد و یکی از بهترین کار‌هایی که باید انجام شود و متاسفانه دولت‌ها در راه اندازی آن تخلف و کوتاهی ورزیده اند، سامانه مودیان و پایانه‌های فروشگاهی است که امید می‌رود هر چه سریعتر در کل کشور جاری و ساری شود.


این عضو کمیسیون اقتصادی در این رابطه یادآور شد: دغدغه بسیاری از فروشندگان با این سامانه برطرف خواهد شد. به عنوان رئیس فراکسیون اصناف مطرح می‌کنم، عملیاتی شدن این قانون روشن خواهد کرد که مالیات شامل حال ۶۰ تا ۷۰ درصد از اصناف نخواهد شد.
قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مؤدیان به دنبال دانه درشت‌هایی است که فرار مالیاتی دارند


نماینده مردم کرمان با اشاره به جلوگیری از فرار مالیاتی، بیان کرد: قانون پایانه‌های فروشگاهی به دنبال دانه درشت‌هایی است که فرار مالیاتی دارند و با این روش دیگر شاهد فرار مالیاتی نخواهیم بود. به این معنا که هزینه هر فعال اقتصادی به صورت شفاف و آنلاین و کاملا کنترل شده در اختیار سازمان مالیاتی قرار می‌گیرد.


رئیس فراکسیون اصناف در ادامه افزود: حساب شخصی و تجاری با این قانون قطعا از هم تفکیک می‌شود و سود اجرا درست آن  برای تمام مردم ایران خواهد بود، بنابراین مجری باید کمی صبوری و پشتکار به خرج دهد.


حسن پور بیگلری درباره جبران کسری بودجه دولت از این طریق ابراز کرد: کار بسیار دشواری است، ولی خوشبختانه در ماه‌های گذشته حداکثر تلاش دولت این بوده که از بانک مرکزی استقراضی نداشته باشد، امید می‌رود تا این روند همچنان ادامه پیدا کند.
ارسال‌ نظر
حسن
Iran (Islamic Republic of)
۱۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۸
۰
سلام وقت بخیر
یکی از راه های جلوگیری از فرار مالیاتی دکترها .
این است که یک نرم افزار ساخته شود و برای هر دکتر یک کد همرا ه با کد ملی داده شود . مثلا دکتر های عمومی عدد 100 به علاوه کد ملی ، متخصص ها بر اساس تخصصشان از عدد 200 به بالا همراه با کد ملی هر تخصص یک عدد 201 ، 202 و ... و فوق تخصص و سایر دکترهابه همین ترتیب .
آنو قت بر اساس نسخه های ارائه شده به داروخانه ها آزمایشات و ...... که دارای کد شناسایی دکتر می باشند . مالیات در نظر گرفته شود .
فیلم و پخش زنده
بیشتر