بلومبرگ:

تلاش‌های آمریکا برای منزوی کردن روسیه شکست خورده است

شبکه خبری بلومبرگ در گزارشی اظهار داشت که تلاش‌های صورت گرفته تحت رهبری ایالات متحده برای منزوی کردن روسیه از طریق تحریم‌ها موفقیت آمیز نبوده است چرا که نیمی از کشورهای گروه بیست اقتصاد پیشروی جهان از پیوستن به این تحریم‌ها خودداری کرده‌اند.
کد خبر : ۱۴۰۳۳۷

 

به گزارش ایبِنا، شبکه خبری بلومبرگ روز جمعه در گزارشی اظهار داشت که تلاش‌های صورت گرفته تحت رهبری ایالات متحده برای منزوی کردن روسیه از طریق تحریم‌ها موفقیت آمیز نبوده است چرا که نیمی از کشور‌های گروه بیست اقتصاد پیشروی جهان از پیوستن به این تحریم‌ها خودداری کرده‌اند.

به گفته این نشریه، مقامات ارشد کشور‌های پیشروی غربی با وجود تلاش‌هایی که برای ایجاد محدودیت‌ها علیه روسیه انجام می‌دهند، از عدم حمایت از سوی برخی اعضای گروه ۲۰ متعجب شده‌اند. آرژانتین، برزیل، چین، هند، اندونزی، مکزیک، عربستان سعودی، آفریقای جنوبی و ترکیه به تحریم‌هایی که توسط آمریکا، بریتانیا، اتحادیه اروپا و متحدانشان یعنی استرالیا، کانادا، ژاپن و کره جنوبی تصویب شده‌اند، نپیوسته‌اند.

برخی کشور‌ها مانند چین و آفریقای جنوبی آشکارا از این محدودیت‌ها انتقاد کرده‌اند. کشور‌های عضو G۲۰ حدود ۸۵ درصد از تولید اقتصاد جهانی را به خود اختصاص می‌دهند. به گفته بلومبرگ، دلایل عدم حمایت از این تحریم‌ها شامل روابط تجاری قوی، وابستگی تاریخی به مسکو و بی اعتمادی به قدرت‌های استعماری سابق است.

منبع: تسنیم

ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر