20 مرداد 1401 - 11:47

تثبیت قیمت توافقی دلار در کانال ۲۹ هزار تومان

قیمت توافقی دلار که روز گذشته به کانال ۲۹ هزار تومان عقب‌نشینی کرده بود امروز نیز به روند کاهشی خود در این محدوده قیمتی ادامه داد.
کد خبر : ۱۴۰۴۲۲

به گزارش خبرنگار ایبِنا، با اقدامات اخیر بانک مرکزی به ویژه امکان خرید و فروش ارز به نرخ توافقی شاهد کاهش چشم‌گیر ضریب نفوذ بازار غیررسمی ارز و حرکت مبادلات ارزی کشور به سمت بازار قانونی و رسمی بوده‌ایم.

 

این اقدامات موجب شده که بازار ارز در هفته‌های گذشته روند باثباتی را پیدا کند و در ادامه این روند مثبت، دلار نیز که تا نرخ‌های بالای ۳۲ هزار تومان هم پیشروی کرده بود روند کاهشی به خود بگیرد. قیمت دلار در ادامه این مسیر روز گذشته به کانال ۲۹ هزار تومان عقب‌نشینی کرد و دلار توافقی به قیمت ۲۹ هزارو ۹۰۰ تومان معامله شد.

 

معاملات بازار ارز با قیمت توافقی امروز پنجشنبه ۲۰ مرداد ماه نیز در کانال ۲۹ هزار تومان ادامه یافت و با قیمت حدود ۲۹ هزار و ۹۰۰ تومان معامله شد. همچنین نرخ خرید دلار در صرافی‌های مجاز ۲۷ هزار و ۷۱۸ تومان و نرخ فروش آن ۲۷ هزار و ۹۹۷ تومان به ثبت رسید. قیمت خرید و فروش یورو نیز به ترتیب ۲۸ هزار و ۶۵۲ و ۲۸ هزار و ۹۴۰ تومان بود.

 

قیمت فروش حواله دلار در سامانه نیما نیز ۲۶ هزار و ۵۶۵ تومان، یورو ۲۷ هزار و ۴۴۴ تومان و درهم امارات ۷۲۳۳ تومان ثبت شد. نرخ بازار متشکل ارزی تیز برای دلار ۲۸ هزار و ۱۳۶ تومان و برای یورو ۲۹ هزار و ۸۳ تومان اعلام شده است.

 

ثتبیت قیمت توافقی دلار در کانال ۲۹ هزار تومان

ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر