قیمت انرژی در انگلستان سر به فلک کشید

پیش‌بینی‌های تلخی مطرح می‌شود که اروپا با بدترین بحران برق در دهه‌های اخیر دست و پنجه نرم می‌کند.
کد خبر : ۱۴۰۶۷۲

به گزارش خبرنگار بین الملل ایبِنا به نقل از راشاتودی، بر اساس آخرین چشم انداز منتشر شده از آکسیلیون، مشاور انرژی مستقل بریتانیا در روز شنبه، میانگین انتظار یک خانوار بریتانیایی از قبوض سالانه انرژی اش در سال ۲۰۲۳ می‌تواند تا ۶۰۰۰ پوند (نزدیک به ۷۱۰۰ دلار) افزایش یابد.

تحلیلگران پیش بینی کردند که سقف قیمت قبوض، که یک نقطه مرجع رسمی تعیین شده است، می‌تواند تا ماه آوریل آینده به ۶۰۸۹ پوند برسد. در حال حاضر این سقف ۱۹۷۱ پوند است، اما انتظار می‌رود در اکتبر تا ۳۵۷۶ پوند و در ژانویه به ۴۷۹۹ پوند افزایش یابد. اکتبر گذشته، سقف قیمت آن ۱۴۰۰ پوند (۱۶۵۳ دلار) تعیین شد. اوایل این ماه، آفگم، تنظیم‌کننده انرژی بریتانیا، برنامه‌های خود را برای تعدیل سقف قیمت به‌جای هر شش ماه یک‌بار به‌دلیل نوسان‌های موجود در بازار‌های انرژی، ماهانه اعلام کرد.

 آخرین رقم نشان‌دهنده افزایش قابل‌توجهی نسبت به پیش‌بینی غم‌انگیز هفته گذشته است، زمانی که مشاوره آکسیلیون، پیش‌بینی کرد میانگین سالانه قبوض انرژی در سال آینده به بیش از ۵۰۰۰ پوند (نزدیک به ۶۱۰۰ دلار) برسد. این شرکت انتظار دارد که قبوض در آوریل به بیش از ۶۰۰۰ پوند برسد و سپس در نیمه دوم سال آینده به آرامی کاهش یابد و در نهایت در اکتبر به ۵۱۶۰ پوند کاهش یابد. بر اساس آخرین نظرسنجی اوپینیوم، حدود ۴۰ درصد از پاسخ دهندگان گفتند که نمی‌توانند افزایش سقف اعلام شده توسط آفگم، تنظیم کننده انرژی را تحمل کنند.

ارسال‌ نظر
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۳۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۱
۰
سلام.
مرگ روباه پیر دوباره گرسنه مانده که شروع به دم تکان دادن.
مواظب این روباه گرگ صفت باشید.که به هیچ کس رحم نمی کند.به بهترین دوستان خود خیانت می کند صدام را دیدید چگونه به خاک کشید.
سیاست یک تکنیک است وربطی به ثروت ندارد.
فیلم و پخش زنده
بیشتر