06 شهريور 1401 - 13:49
رئیس سازمان اداری و استخدامی:

کارگروه همسان‌سازی حقوق و دستمزد کارکنان دولت تشکیل شد

رییس سازمان اداری و استخدامی کشور از تشکیل کارگروه همسان‌سازی حقوق و دستمزد کارکنان دستگاه‌های اجرایی کشور خبر داد.
کد خبر : ۱۴۰۸۶۵

به گزارش ایبِنا؛ میثم لطیفی در نشست خبری امروز از راه‌اندازی سامانه دولت سنج خبر داد و گفت: بعد از جشنواره شهید رجایی سامانه دولت سنج راه‌اندازی خواهد شد. در این سامانه وضعیت ارزیابی عملکرد دستگاه‌ها برای عموم مردم قابل مشاهده است و فرصتی است که ارزیابی دقیق‌تری از عملکرد دستگاه‌ها داشته باشیم و قضاوت را به مردم واگذار کنیم.

وی درباره تصمیمات اتخاذ شده برای افزایش حقوق و دستمزد کارکنان دولت اظهار کرد: برای جبران خدمات، پیشنهاد‌هایی را تهیه کرده‌ایم که البته این موضوع در لایحه بودجه ١۴٠١ هم آمده‌بود، اما مجلس آن را تغییر داد.

معاون رئیس جمهور افزود: نظام جبران خدمات مبتنی بر درصد است و برای کارکنانی که دریافتی بالاتری دارند، این درصد باعث می‌شود دریافتی این افراد بالاتر برود از این رو با توجه قانون خدمات مصوب سال ٨۶ افزایش حقوق باید بر اساس امتیاز و ضریب سالانه باشد که مغفول مانده‌است.

لطیفی تاکید کرد: پیشنهاد ما این بود که الگوی امتیازی برای افزایش حقوق و دستمزد در نظر گرفته شود همچنین پیشنهاد دادیم تا افزایش حقوق و دستمزد از ابتدای شهریورماه به اجرا برسد البته نگران منابع افزایش حقوق و دستمزد هستیم.

رئیس سازمان اداری و استخدامی ادامه داد: تأمین اعتبارات برای افزایش حقوق و دستمزد باید از منابع پایدار باشد و نباید استقراض از بانک مرکزی صورت گیرد که بار تورمی داشته باشد.

وی درباره همسان‌سازی حقوق کارمندان گفت: برای ساماندهی الگوی پرداخت عادلانه در سازمان اداری و استخدامی کارگروهی با حضور چند دستگاه تشکیل شده‌است. کارکنان در نظام پرداخت حقوق و دستمزد از مسائلی رنج می‌برند که نیازمند اصلاح است؛ البته موضوع اصلی بحث تورم است و تا زمانی که مساله تورم حل نشود، افزایش حقوق هر چند به طور مقطعی نشاطی را ایجاد می‌کند، اما در نهایت اثری نخواهد داشت.

رئیس سازمان اداری و استخدامی با بیان اینکه در بحث حقوق و دستمزد اقتضائات سازمان‌ها و دستگاه‌ها را در نظر می‌گیریم تاکید کرد: در بحث پرداخت حقوق عادلانه به سمت شغل خاص در دستگاه و سازمان‌ها می‌رویم و قطعاً همسان‌سازی حقوق به معنای پرداخت حقوق یکسان به کارکنان یک دستگاه و سازمان نیست چراکه شرایط رقابتی بین کارکنان در این شرایط از بین می‌رود، اما به زودی نظام جامع یکپارچه حقوق و دستمزد خواهیم داشت و ایجاد شناسه یکتا برای کارکنان دقیقاً در همین راستاست.

ارسال‌ نظر
فرهنگی بازنشسته
United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
۰۶ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۶:۵۰
۰
سلام و تشکر. لطفا به فکر بازنشسته های فرهنگی باشید که کلی مشکلات داریم و کلی اقساط جورواجور و مریضی و بی پولی. .....لطفا خودتون را جای ما بذارید که 31سال در پست مدیریت خدمت صادقانه انجام دادیم ولی حالا از دهم برج ماندیم برای رفع مخارج زندگی. دکتر نمی‌رسم چون پول ویزیت نداریم. از 15ماه درب خونه را برای هیچکس باز نمی کنیم که شرمنده مهمان نشیم
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۰۶ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۶:۵۶
۰
خدا کند روشی و ملاک هایی جهت افزایش حقوق در نظر گرفته شود که تبعیض و بی عدالتی و بی انصافی که فعلا حرف اول را میزند و شیوه افزایش حقوق قرار گرفته برداشته شود و هرگونه افزایش حقوق بر اساس شایستگی و لیاقت و تلاش و زحمت که عدالت و انصاف درش لحاظ شود و تبعیض آلود نباشد اجرا شود ؟! مثلا اینطور نباشد که درصدی تعیین شود ؟ به عده ای ۱۰ درصد بالای ۵ میلیون تومان افزایش دارد و برای عده ای دیگر ۱۰ درصد فقط ۵۰۰ هزار تومان افزایش محسوب می شود ۵ میلیون در برابر ۵۰۰ هزار تومان تبعیض و بی عدالتی فاحش است ؟! به کم درآمدها ۴۰ درصد و به پردرامدها و نجومی ها ۲ درصد در نظر گرفته شود ؟! تا عدالت در پرداخت صورت گیرد
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۰۶ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۶:۵۷
۰
سلام و عرض ادب و احترام، خواهشان بازنگری کنید در افزایش حقوق ها، طبق قانون حقوق ها باید بر اساس تورم واقعی و خط فقر که الان بالای 12میلیون شده افزایش پیدا کند، حقوق‌ها ریالی شده هزینه ها دلاری، خواهشان حقوق‌ها رو عادلانه کنید. ممنون.
امیرمحمد
Iran (Islamic Republic of)
۰۶ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۹:۰۰
۰
این چه وضعیه. الان حقوق یک شرکتی با سابقه کم بیشتر از من که 15 سال سابقه دارم و قراردادی هستمه. خدایا خودت به فریادمون برس. چه برابری چه عدالتیه دم از برابری میزنید کو؟؟؟؟؟
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۰۶ شهريور ۱۴۰۱ - ۲۲:۰۵
۰
وقتی این همه شرط و اما و اگر وجود داره پس نه همسان سازی وجود داره و نه افزایش حقوق
رضا
Iran (Islamic Republic of)
۰۶ شهريور ۱۴۰۱ - ۲۲:۲۶
۰
ی کارمند با ۷ میلیون میشه زندگی کنه
رضا
Iran (Islamic Republic of)
۰۶ شهريور ۱۴۰۱ - ۲۲:۲۶
۰
ی کارمند با ۷ میلیون میشه زندگی کنه
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۰۷ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۸:۳۴
۰
خدایا ما که چشممون پت شد اینقدر امروز فردار خبر جدیدساماندهی کارکنان دولت رو خوندیم و جواب بی نتیجه بود خدایا دل شون رو رحم بنداز تا این ساماندهی انجام بشه (پت یعنی چپ شد) اقای میثم لطیفی کارمندان دولت استخدام هستند حقوق شون به نسبت قراردادی ها ویا شرکتی ها خوبه این درصدی که میخواهی ببری بالا ما بیچاره ها رو همسان سازی کن اونها ۱۰ درصد، ما هم ده درصد میبری بالا؟؟؟؟ اما حکم اینها چقدر؟؟؟ و حکم ما قراردادیها چقدر ؟؟ پس باز ما همونیم .... همچنان فاصله ها بین استخدامی و قراردادی بر قراره
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۳ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۵
۰
هزاردفعه اینا رو خوندیم و شنیدیم
فیلم و پخش زنده
بیشتر