07 شهريور 1401 - 12:09
مدیرعامل بانک ملی ایران عنوان کرد؛

همکاری نظام بانکی با کمیته امداد در راستای کاهش فقر و محرومیت

مدیرعامل بانک ملی ایران گفت:‌ امیدوار هستیم با همکاری بانک‌های کشور با کمیته امداد امام خمینی (ره)، سیاست‌ها و برنامه‌های کمیته امداد در جهت کاهش فقر و محرومیت محقق شود.
کد خبر : ۱۴۰۸۹۷

به گزارش خبرنگار ایبنا،  محمدرضا فرزین مدیرعامل بانک ملی ایران در مراسم تقدیر از یاوران اشتغال و خودکفایی با اشاره به حمایت نظام بانکی کشور در راستای تعامل با کمیته امداد امام خمینی (ره) اظهارداشت: امیدوار هستیم با همکاری بانک‌های کشور با کمیته امداد امام خمینی (ره)، سیاست ها و برنامه های کمیته امداد امام خمینی (ره) در جهت کاهش فقر و محرومیت محقق شود.

 

فرزین افزود: با توجه به سیاست های پولی کشور، تأمین مالی خرد برای سیستم بانکی سخت شده است ولی با این وجود اولویت اول نظام بانکی، تامین مالی خرد به ویژه برای کمیته امداد امام خمینی (ره) بوده است. به گونه ای که سال گذشته به حدود ۱۵۰ هزار نفر از کمیته امداد امام خمینی (ره)، ۸۴ هزار میلیارد ریال تسهیلات خرد پرداخت شد. همچنین در سال جاری تا  به امروز، به ۴۴ هزار نفر از کمیته امداد امام خمینی (ره)، حدود ۳۶ هزار میلیارد ریال تسهیلات خرد توسط نظام بانکی کشور پرداخت شده که نسب به مدت مشابه رشد داشته است و سهم کمیته امداد امام خمینی (ره) از تسهیلات نظام بانکی افزایش یافته است.

وی ادامه داد: در پنج ماهه ابتدایی امسال ، نظام بانکی کشور حدود ۱۴۳ هزار میلیارد ریال تسهیلات خرد پرداخت کرده است که از این رقم، حدود ۳۶ هزار میلیارد ریال سهم کمیته امداد امام خمینی (ره) بوده است. معتقدیم که این تسهیلات خرد تأثیر بسیار زیادی بر معیشت مردم خواهد داشت.

ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر