09 شهريور 1401 - 11:08

وزیر راه: مسکن را ارزان می‌کنیم

وزیر راه و شهرسازی با بیان "مسکن را برای خانه‌دار شدن مردم ارزان می‌کنیم." گفت: فرمایشات رهبر معظم انقلاب مسئولیت ما را در بخش مسکن بیش‌تر کرد.
کد خبر : ۱۴۰۹۷۳

به گزارش ایبِنا، رستم قاسمی با یادآوری این‌که فاصله عرضه و تقاضای مسکن ناشی از عدم انجام اقدامات لازم در بخش مسکن در حوزه مسکن در دولت گذشته است و باعث افزایش قیمت شد، اظهار کرد: برای اجرای اقدامات دولت سیزدهم در بخش مسکن باید زیرساخت‌ها فراهم می‌شد که یکی از این کار‌ها طراحی سامانه ثبت‌نام و شناسایی اراضی مورد نظر و طراحی سایت‌ها بود.

وی با بیان این‌که این اقدام به‌سرعت انجام و پالایش متقاضیان نهضت ملی مسکن نیز آغاز شد، ابراز کرد: در ۶ ماه ابتدایی دولت زمین ۱.۵ میلیون واحد مسکونی بارگذاری و طراحی سایت‌ها انجام شد.

وزیر راه و شهرسازی با اعلام این‌که واحد‌های نهضت ملی مسکن به مرحله فونداسیون رسیده است، اضافه کرد: تاکنون فقط ۴ درصد از اراضی دستگاه‌های دولتی برای ساخت واحد‌های نهضت ملی مسکن به وزارت راه و شهرسازی واگذار شده است.

قاسمی با تأکید بر این‌که "مسکن" یک‌ساله ساخته نمی‌شود و زمان‌بر است، گفت: امیدواریم طی ۲ سال بتوانیم عملیات اجرایی ساخت ۲ میلیون واحد را انجام دهیم. اجرای این پروژه‌ها در ریل خوبی قرار گرفته است و و وزارت راه و شهرسازی تا پایان شهریور ماه اراضی دو میلیون واحد را تأمین می‌کند و ساخت شروع می‌شود.

وی با بیان "امیدوارم تعهد ساخت ۴ میلیون واحد مسکونی طی ۴ سال محقق شود. "، تصریح کرد: از دستگاه‌های دولتی در رابطه با تخصیص زمین راضی نیستیم، این دستگاه‌ها زمین‌های مورد نیاز نهضت ملی مسکن را تحویل وزارت راه نداده‌اند.

وی یادآور شد: در جلسه شورای‌عالی مسکن با حضور رئیس جمهور اعلام شد که دستگاه‌های دولتی باید ظرف یک ماه اراضی خود را تحویل وزارت راه دهند و در صورت عدم انجام این کار، سند ـ زمین‌ها ـ به نام وزارت راه و شهرسازی ثبت می‌شود.

وزیر راه و شهرسازی با تأکید به این‌که "دغدغه رهبر معظم انقلاب در بخش مسکن یک فرمان است که باید آن را اجرا کنیم"، اظهار کرد: به‌دنبال اجرای تعهدات خود هستیم و فرمایشات رهبر معظم انقلاب مسئولیت ما را زیاد کرد. باید فاصله عرضه و تقاضای مسکن کاهش یابد تا مردم بتوانند خانه‌های ارزان تری بخرند.

ارسال‌ نظر
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۰۹ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۸
۰
ای خدا لااقل کاهش به حرف رهبر توجه می کردید
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۰۹ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۷
۰
بزک نبین بهار میاد کمبزه با خیار میاد.
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۰۹ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۲:۵۷
۰
باز هم شروع شد
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۰۹ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۶
۰
دلخوش به این مقدار نباشید
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۰۹ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۴
۰
قرار بود مسکن ملی با 40 میلیون به مردم داده شود الان تو شهرکرد تا این تاریخ 290 میلیون گرفتند تازه میگن باز هم باید آورده بیشتری بیارید
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۰۹ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۴
۰
در مجوع بهتر در هیچ مورد شما ها دخالت نکنید. در این صورت مردم راهترند.
ززز
Iran (Islamic Republic of)
۰۹ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۶:۱۶
۰
اگه مسکن رو ارزون نکردی چی؟
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۰۹ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۰
۰
پس کمی زودتر اقدام کنین
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۰۹ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۷:۰۳
۰
امسال یک میلیون طبق گفته خودت تحویل دادی دادی مشخصه ازان میشود
محمد
Iran (Islamic Republic of)
۱۵ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۴
۰
اگه قیمت دلار به ۲۰ تومن برسه قیمت مسکن هم از متوسط ۴۵ به ۲۵ میرسه
اینهم فقط در صورت گشایش ارزی و برجامه
فیلم و پخش زنده
بیشتر