20 شهريور 1401 - 08:51

تراز تجاری مثبت؛ دستاورد مهم در دولت سیزدهم

نائب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: به واسطه گسترش روابط دولت سیزدهم با کشور‌های مختلف شاهد افزایش ۲۰ تا ۴۰ درصدی صادرات به کشور‌های مختلف هستیم.
کد خبر : ۱۴۰۹۹۱

شهباز حسن‌پوربیگلری؛ نائب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار ایبِنا با اشاره به عملکرد یک سال گذشته دولت سیزدهم اظهار کرد: سفر‌های استانی رئیس جمهور و هیات همراه به استان‌های مختلف در یک سال گذشته موجب افزایش اعتماد عمومی به مسئولان شد که استقرار مقامات اجرایی در هفته دولت در استان‌های مختلف برای پیگیری مشکلات مردم نیز موجب افزایش امید در میان مردم می‌شود.

وی افزود: ما در دولت سیزدهم شاهد افزایش و گسترش روابط دولت با کشور‌های مختلف هستیم که در سایه این گسترش روابط، صادرات محصولات ما نیز افزایش قابل توجهی داشته است.

نائب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد: ما در یک سال گذشته شاهد افزایش ۲۰ تا ۴۰ درصدی صادرات محصولات مختلف به خارج از کشورو افزایش تراز تجاری هستیم که امیدواریم این سیر صعودی در سال‌های بعد نیز ادامه پیدا کند.


حسن‌پور افزود: علاوه بر این در حوزه نفت قرارداد‌های خوبی برای استخراج نفت میادین مختلف و ساخت پتروپالایشگاه‌ها از سوی وزارت نفت امضا شده که این اقدام ما را از خام فروشی به سمت فروش فراورده‌ها و محصول نهایی نفت سوق داده است.

وی گفت:  در حوزه کشاورزی ما شاهد افزایش تولید محصولات هستیم به گونه‌ای که در سال گذشته میزان گندم خریداری شده از کشاورزان با قیمت خرید تضمینی به میزان ۵ میلیون تن بوده که این میزان در سال جدید و تا پایان مردادماه به ۷.۵ میلیون تن رسیده است.

نائب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: در تولید ذرت و جو و ... شاهد افزایش تولید هستیم و این افزایش تولید در حالی است که استان‌های مختلف خشکسالی چند ساله و سرمازدگی و سیل را هم تجربه کرده‌اند.

حسن‌پور اظهار کرد: لازم است تا به منظور تولید هرچه بیشتر محصولات کشاورزی، دولت حمایت‌های ویژه‌ای را به دلیل سرمازدگی‌ها سیل‌ها و خشکسالی‌ها از کشاورزان به عمل آورد.

ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر