23 شهريور 1401 - 16:15
در گفتگو با ایبنا مطرح شد؛

کاهش قیمت انواع سکه در بازار؛ حباب سکه کم شد

امروز هر قطعه سکه تمام طرح قدیم به رقم ۱۳ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان رسید. قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید نیز ۱۴ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان تعیین شد.
کد خبر : ۱۴۱۳۶۵

محمد کشتی آرای کارشناس بازار طلا و سکه در گفتگو با ایبِنا با اشاره به تغییرات قابل توجه قیمت جهانی طلا اظهار داشت: از روز گذشته تا به امروز هر اونس طلا با حدود ۳۰ دلار نوسان کاهشی و افزایشی همراه بوده است و در نهایت با حدود ۲۵ دلار کاهش، امروز به ۱۷۰۲ دلار رسید.

وی با اشاره به نوسانات کاهشی قیمت ارز در بازار افزود: بنابراین با توجه به دو عامل جهانی و داخلی، قیمت طلا و سکه در بازار داخلی با افت نسبی همراه شد.

به گفته کشتی آرای در معاملات امروز (چهارشنبه ۲۳ شهریورماه ۱۴۰۱) هر قطعه سکه تمام طرح قدیم به رقم ۱۳ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان رسید. قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید نیز ۱۴ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان تعیین شد.


وی افزود: نیم سکه با ۱۰۰ هزار تومان کاهش به قیمت ۸ میلیون و  ۱۵۰ هزار تومان معامله شد. ربع سکه نیز به با ۱۰۰ هزار تومان کاهش، به رقم ۵ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان رسید. سکه یک گرمی بانک مرکزی نیز به قیمت ۳ میلیون و  ۵۰ هزار تومان دادوستد شد.


همچنین قیمت هر مثقال طلای آب شده نیز به ۵ میلیون و ۷۲۵ هزار تومان رسیده است. هر گرم طلای ۱۸ عیار به عنوان مبنای معاملات طلا، به یک میلیون و ۳۲۱ هزار تومان رسید.

بر این اساس هر گرم طلای ۲۰ عیار نیز یک میلیون و ۴۶۸ هزار تومان تعیین شد. هر گرم طلای ۲۱ عیار، یک میلیون و ۵۴۱ هزار تومان و هر گرم طلای ۲۲ عیار نیز یک میلیون و ۶۱۴ هزار تومان قیمت گذاری شد. هر گرم طلای ۲۴ عیار نیز به یک میلیون و ۷۶۱ هزار تومان رسید.  

وی در پایان گفت: حباب سکه در پنجمین  روز هفته، به یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان کاهش یافته است.

ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر