قیمت نفت ۳ درصد افزایش یافت

با تصمیم اوپک پلاس برای کاهش تا یک میلیون بشکه در روز، قیمت نفت بیش از ۳ درصد جهش کرد.
کد خبر : ۱۴۱۷۲۸

به گزارش خبرنگار بین الملل ایبنا به نقل از سی ان بی سی، روز دوشنبه قیمت نفت در معاملات اولیه آسیا بیش از ۳ درصد جهش کرد، زیرا اوپک پلاس در نظر دارد در جلسه این هفته برای حمایت از این بازار، تولید خود را تا ۱ میلیون بشکه در روز کاهش دهد.

بهای معاملات آتی نفت برنت پس از کاهش ۰.۶ درصدی در روز جمعه، تا ساعت ۳:۰۷ صبح امروز به وقت تهران با ۲.۸۲ دلار یا ۳.۳ درصد افزایش به ۸۷.۹۶ دلار در هر بشکه رسید. قیمت نفت خام وست تگزاس اینترمدیت آمریکا پس از کاهش ۲.۱ درصدی در جلسه قبل، با ۲.۶۰ دلار یا ۳.۳ درصد افزایش به ۸۲.۰۹ دلار در هر بشکه رسید.

قیمت نفت از ماه ژوئن طی چهار ماه متوالی سقوط کرده در حالی که قرنطینه‌های کووید-۱۹ در چین به عنوان کشور اصلی مصرف‌کننده انرژی به تقاضا آسیب وارد کرده و افزایش نرخ‌های بهره و افزایش ارزش دلار آمریکا بر بازار‌های مالی جهانی تأثیر گذاشته است.

منابع اوپک پلاس به رویترز گفتند برای حمایت از قیمت ها، اوپک پلاس، برنامه کاهش تولید ۰.۵ تا ۱ میلیون بشکه در روز را پیش از جلسه روز چهارشنبه در نظر گرفته اند. این دومین کاهش ماهانه متوالی این گروه پس از کاهش تولید ۱۰۰ هزار بشکه در روز در ماه گذشته به شمار می‌رود.

 

 

ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر