12 مهر 1401 - 15:46

جزییات افزایش حقوق کارمندان و بازنشستگان اعلام شد

معاون مجلس، حقوقی و استان‌ها سازمان برنامه و بودجه گفت: لایحه متناسب سازی حقوق کارمندان و بازنشستگان بعد از تصویب در هیات دولت با قید دو فوریت به مجلس ارسال شد.
کد خبر : ۱۴۱۷۶۹

به گزارش ایبِنا، بابک افقهی با اشاره به دغدغه‌های رییس جمهور برای کمک به معیشت کارمندان و بازنشستگان، اظهار کرد: براساس پیشنهاد دولت افزایش‌های جدید در صورت تصویب مجلس از اول شهریور ۱۴۰۱ اعمال خواهد شد.

 

وی ادامه داد: براساس این لایحه (۳۰۰۰) امتیاز برای کارمندان مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری و معادل ریالی امتیاز مذکور برای کارمندان مشمول قانون نظام هماهنگ پرداخت کارکنان دولت – مصوب ۱۳۷۰- و سایر مشمولین جزء (۱) بند (الف) تبصره (۱۲) ماده‌واحده قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور (به‌ استثنای مشمولان قانون کار) و (۲۱۰) امتیاز برای اعضای هیات‌علمی و قضات، ‌با عنوان متناسب‌سازی حقوق، به‌صورت ثابت در احکام کارگزینی و قراردادهای آنان درج می‌شود.  

 

معاون مجلس، حقوقی و استان ها سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه مبلغ ناشی از اعمال این افزایش مشمول کسور بازنشستگی است، گفت: حقوق مشمولین جزء (۲) بند (الف) تبصره (۱۳) ماده‌ واحده قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور شامل بازنشستگان، وظیفه‌بگیران و مشترکان صندوق‌های بازنشستگی کشوری و لشکری و سایر صندوق‌های بازنشستگی وابسته به دستگاه‌های اجرایی، ‌مبلغ نه میلیون (۹/۰۰۰/۰۰۰) ریال افزایش پیدا خواهد کرد.  

 

افقهی با تاکید بر اهمیت قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، افزود: در اجرای ماده (۱۶) این  قانون کمک‌هزینه اولاد و حق عائله‌مندی تمامی گروه‌های مختلف حقوق‌بگیر در دستگاه‌های مذکور در ماده (۲۹) قانون برنامه توسعه ششم پنج‌ساله ششم و همچنین نیروهای مسلح، ‌وزارت اطلاعات، سازمان انرژی اتمی ایران (به‌ استثنای مشمولان قانون کار) از قبیل کارکنان کشوری و لشکری، اعضای هیئت‌علمی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و پژوهشی و قضات و بازنشستگان، وظیفه‌بگیران و مشترکان صندوق‌های بازنشستگی کشوری و لشکری و سایر صندوق‌های بازنشستگی وابسته به دستگاه‌های اجرایی، در صورت تصویب مجلس به ترتیب به میزان صددرصد (۱۰۰%) و پنجاه‌درصد (۵۰%) افزایش می‌یابد.

 

به گفته وی براساس لایحه پیشنهادی دولت مستمری مددجویان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی کشور با میزان ده درصد (۱۰%) و مستمری مددجویان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی کشور که در دهک‌های درآمدی (۱) و (۲) و (۳) هستند به میزان پنج درصد بیشتر افزایش می‌یابد.

 

افقهی با اشاره به اینکه سازمان برنامه و بودجه در یکسال گذشته برای تامین هزینه های کشور به سراغ استقراض از بانک مرکزی و چاپ پول نرفته است؛ تصریح کرد: دولت برای تامین منابع این لایحه هم به سراغ شیوه های تورم زا نخواهد رفت.

ارسال‌ نظر
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۲ مهر ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۹
۰
حقوق ها باید بر اساس تورم واقعی افزایش بدین
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۲ مهر ۱۴۰۱ - ۲۰:۱۵
۰
واقعا خجالت آوره برای بازنشستگان تامین اجتماعی ۴۵ درصد (۳۸درصد +۵۱۵هزارتومان) افزایش،حقوق داشتند ولی برای بازنشستگان ۱۰ درصد مگر میشوددریک کشور دوقانون وجودداشته باشد در حال حاضر یک دیپلم تامین اجتماعی ۱۶،الی،۱۷ میلیون حقوق می گیره ولی بازنشسته کشوری با داشتن دکتری حدود ۱۰ میلیون . این انصاف و عدل هست ‌،
حسین
Iran (Islamic Republic of)
۱۲ مهر ۱۴۰۱ - ۲۰:۴۰
۰
سلام به داد بازنشستگان کشوری برسید که با مدرک کارشناسی وبالاتر حقوق انها نصف حقوق کارگران ساده ی شرکت نفت است
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۲ مهر ۱۴۰۱ - ۲۱:۳۶
۰
اگه اخر مهر اعمال بشه خوبه
فیلم و پخش زنده
بیشتر