نرخ ورشکستگی در بریتانیا به بالاترین حد از زمان بحران مالی ۲۰۰۸ رسید

نرخ فروپاشی شرکت‌ها و کسب‌وکار‌ها در بریتانیا به بالاترین سطح خود از زمان اوج بحران مالی جهانی در سال‌های ۲۰۰۸-۲۰۰۹ رسیده است.
کد خبر : ۱۴۱۸۵۴

به گزارش خبرنگار بین المللی ایبنا به نقل از المنار، این به دلیل افزایش قیمت انرژی، کاهش تقاضا برای کالا‌ها و خدمات و افزایش هزینه وام در نتیجه افزایش پی در پی نرخ بهره است.

داده‌های منتشر شده توسط دفتر آمار ملی بریتانیا در روز جمعه هفتم اکتبر (اکتبر)، نشان داد که تعداد شرکت‌ها و مشاغلی که در سه ماهه دوم سال جاری در انگلیس و ولز ورشکسته شده اند به ۵۶۲۹ شرکت رسیده است. این بالاترین نرخ ورشکستگی در سه ماهه سال پس از بهار ۲۰۰۹ است.

این شرکت‌ها گزارش دادند که عامل اصلی سقوط کسب‌وکارشان افزایش سرسام‌آور صورت‌حساب‌های مصرف انرژی است. علاوه بر دشواری پرداخت بدهی‌های شرکت‌ها و بنگاه‌های اقتصادی و به طور کلی گرانی مواد اولیه و نهاده‌های تولید در نتیجه اختلال در زنجیره تامین.

ارقام نشان می‌دهد که این عوامل بر شرکت‌ها در بیشتر بخش‌ها تأثیر گذاشته است، اما بخش‌های خاصی از جمله ساختمان و ساخت‌وساز، خرده‌فروشی، هتل‌داری و غذا بیشترین میزان ورشکستگی را تجربه کرده‌اند.

در نیمه اول سال جاری، ورشکستگی در بخش ساختمان ۲۰ درصد از کل ورشکستگی‌ها را تشکیل می‌دهد. تعداد شرکت‌های ورشکسته در این بخش به ۲۰۸۳ شرکت رسید. بخش عمده فروشی و خرده فروشی با ۱۴ درصد از کل ورشکستگی‌ها در جایگاه دوم قرار گرفت.

نویسنده: اصغر علی کرمی
ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر