16 آبان 1401 - 15:24

معوقات ۵ ماهه بازنشستگان چه زمانی واریز می‌شود؟

افزایش حقوق بازنشستگان سایر سطوح تامین اجتماعی در شهریور اجرا شد که وزارت کار درباره معوقات مستمری‌بگیران خبر جدیدی اعلام کرد.
کد خبر : ۱۴۲۷۱۲

به گزارش ایبِنا، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: پرداخت معوقات ۵ماهه بازنشستگان سایر سطوح، در ماه جاری آغاز خواهد شد و تا قبل از پایان سال، کلیه معوقات این گروه از بازنشستگان از محل افزایش ۸۱ درصدی به علاوه مبلغ ثابت ۵۸۵ هزار تومان تسویه خواهد شد.

براساس اعلام این وزارتخانه، در پاسخ به مطالب مطروحه از سوی رییس هیات مدیره اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری یادآور می‌شود دولت سیزدهم تاکنون و به‌رغم همه محدودیت‌های موجود، همراهی و همکاری بسیار مناسبی را در بازپرداخت مطالبات سازمان تأمین اجتماعی داشته است و در جلسه اخیر ستاد اقتصادی دولت نیز رییس جمهور بر ضرورت تسریع در بازپرداخت بدهی‌های بیمه‌ای دولت تأکید ویژه داشته‌اند.

بر اساس اعلام مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی، پرداخت معوقات ۵ماهه بازنشستگان سایر سطوح، از آبان‌ماه سال جاری آغاز خواهد شد و تا قبل از پایان سال جاری، کلیه معوقات این گروه از بازنشستگان از محل افزایش ۸۱ درصدی به علاوه مبلغ ثابت ۵۸۵ هزار تومان (حسب مفاد مواد ۶۹ و ۸۸۸ قانون تأمین اجتماعی و تصمیم وزرای عضو هیات امنای سازمان تأمین اجتماعی) تسویه خواهد شد.

در ارتباط با موضوع بیمه تکمیلی بازنشستگان نیز ذکر این نکته ضروری است که در انتخاب شرکت بیمه‌گر و عقد قرارداد، این سازمان تنها نقش تسهیلگر و هماهنگ‌کننده را در کنار کانون‌های بازنشستگان ایفا می‌کند و علاوه‌برآن در دولت سیزدهم و با افزایشی قابل‌اعتنا، سهم مشارکت سازمان تأمین اجتماعی در تأمین و پرداخت حق بیمه تکمیلی بازنشستگان به ۵۷ درصد کل حق بیمه بازنشستگان افزایش‌یافته است. 

ارسال‌ نظر
1
Iran (Islamic Republic of)
۱۶ آبان ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۲
۰
25 درصد متناسب سازی 1400 و معوقات آن برای یک میلیون نفر که جز تعهدات سازمان است حرفی نمی زنند کدام تسویه حساب را می گویید
فیلم و پخش زنده
بیشتر