بهترین هفته برای طلا در هشت ماهه اخیر

قیمت طلا روز جمعه در محدوده بالاترین قیمت طی دوماه و نیم گذشته باقی‌مانده است و احتمالاً بهترین هفته خود را طی هشت ماه گذشته تجربه می‌کند.
کد خبر : ۱۴۲۸۴۶

به‌گزارش ایبِنا به نقل از یاهو فایننس، نشانه‌هایی از کاهش نرخ تورم در آمریکا امید به آرام‌تر شدن روند افزایش نرخ بهره بانک مرکزی این کشور را طی ماه‌های آینده افزایش داده‌ است. بالا رفتن نرخ بهره هزینه نگهداری طلا را افزایش داده و تمایل برای آن را پایین می‌آورد.

بازار فلزات در سراسر دنیا با انتشار نرخ پائین‌تر از حد انتظار تورم در آمریکا تقویت شده‌است. انتظار می‌رود فدرال‌رزرو آمریکا پس‌از خبر تورم ۷.۷ درصدی این کشور در ماه اکتبر، از میزان افزایش نرخ بهره در اجلاس آینده بکاهد.

ارزش دلار به پایین‌ترین رقم طی سه ماه گذشته رسیده و نرخ سود خزانه‌داری آمریکا به زیر ۴ درصد سقوط کرده‌است. پایین آمدن ارزش دلار خرید طلا را برای دارندگان سایر ارز‌های دنیا ارزان‌تر کرده و تمایل برای آن را افزایش می‌دهد.

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۳۱ درصد کاهش به ۱۷۴۹ دلار و ۹۳ سنت رسید.

اما با وجود کاهش نرخ تورم در آمریکا، فشار قیمت‌ها هنوز هم بالاتر از ۲ درصد بانک مرکزی این کشور قرار دارد که باعث می‌شود فدرال‌رزرو همچنان به روند افزایش نرخ بهره ادامه دهد.

ارزش فلزات صنعتی هم پس‌از انتشار خبر تورم آمریکا افزایش‌یافته و قیمت مس به حدود بالاترین رقم طی دوماه و نیم گذشته رسیده‌است.

قیمت نقره با ۰.۱۹ درصد کاهش به ۲۱ دلار و ۶۶ سنت رسید و پلاتین با ۰.۱۹ درصد افزایش ۱۰۳۸ دلار و ۱۳ سنت معامله می‌شود.

ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر