هشدار بزرگ‌ترین بانک آمریکا درباره سقوط آزاد بیت‌کوین

بانک جی پی مورگان آمریکا پیش‌بینی کرد سایه بحران ورشکستگی کارگزاری FTX به سقوط چند ده درصدی قیمت بیت‌کوین منجر خواهد شد.
کد خبر : ۱۴۲۸۸۷

به گزارش ایبِنا به نقل از بیزینس اینسایدر، بانک جی پی مورگان که بزرگ‌ترین بانک آمریکا به شمار می‌رود، اعلام کرد که بحران مالی ناشی از ورشکستگی کارگزاری FTX به سقوط ۲۵ درصدی قیمت بیت‌کوین در بازار جهانی منجر خواهد شد.

نتایج بررسی‌های کارشناسان جی پی مورگان نشان می‌دهد که این مسئله باعث می‌شود که بیت‌کوین تا کانال ۱۳ هزار دلاری سقوط کند. آن‌ها می‌گویند ممکن است شاهد ورشکستگی تعداد بیشتری از کارگزاری‌های ارز‌های مجازی در جهان باشیم.

تیم جی پی مورگان همچنین به اخراج سام باکمان فراید، از مدیریت کارگزاری FTX اشاره کرده و می‌گوید: در حالی وی کنار گذاشته شده که لقب شوالیه سفید ارز‌های مجازی را به وی داده بودند و در این حوزه با وارن بافت سهامدار و میلیاردر مشهور آمریکایی مقایسه می‌شد.

در بیانیه جی پی مورگان آمده: تعداد شرکت‌هایی که می‌توانند با سود کم در سایه بحران کنونی به فعالیت ادامه دهند در حال کاهش است و به طور کلی شرایط پیش آمده به یک بحران بی‌اعتمادی و کاهش اقبال عمومی برای ارز‌های مجازی منجر خواهد شد.

جی پی مورگان می‌گوید: هفته‌ها طول خواهد کشید که بحران کنونی فروکش کند مگر آنکه به سرعت شاهد نجات FTX باشیم.

این کارشناسان همچنین گفته‌اند در حالی که تا پیش از اعلام ورشکستگی FTX، ارزش کل بازار جهانی ارز‌های مجازی حدود یک تریلیون دلار بود، حدس ما این است که در سایه شرایط پیش آمده تا ۵۰۰ میلیارد دلار سقوط کند.

ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر