22 آبان 1401 - 12:25

آغاز واریز معوقات حقوق بازنشستگان

یک فعال حوزه کار از آغاز واریز معوقات بازنشستگان سایر سطوح خبر داد و گفت: معوقات از آبان تا اسفند به حساب بازنشستگان واریز می‌شود.
کد خبر : ۱۴۲۹۴۲

به گزارش ایبِنا، رحمت الله پورموسی با تاکید بر لزوم ترمیم حقوق و دستمزد کارگران و بازنشستگان اظهار کرد: جامعه کارگری خواهان مهار تورم و تثبیت قیمت‌هاست، هرچند که دولت برای کنترل تورم و ثبات قیمت‌ها در بازار تلاش می‌کند، اما در این شرایط قدرت معیشت کارگران و بازنشستگان و حتی کارمندان باید حفظ شود.

وی افزود: با توجه به افزایش هزینه‌ها و لزوم حفظ قدرت خرید، دولت ترمیم حقوق کارمندان و بازنشستگان کشوری و لشگری را در دستور کار قرار داد و مجلس نیز آن را تصویب کرد.

این فعال حوزه کار با اشاره به هزینه‌های سبد معیشت کارگران، گفت: این هزینه‌ها شامل هزینه‌های مسکن، بهداشت و درمان، خوراک و مواد غذایی و... است که اگر تورم هر کدام محاسبه شود، می‌بینیم که حقوق و دریافتی کارگران کفاف هزینه‌های زندگی و سبد معیشت آن‌ها را نمی‌دهد لذا باید تلاش کنیم که تورم در بخش‌های مختلف اقتصاد و جامعه کنترل شود.

پورموسی در ادامه از آغاز واریز معوقات حقوق بازنشستگان سایر سطوح تامین اجتماعی خبر داد و گفت: وزیر کار در روز‌های گذشته اعلام کرد که معوقات پنج ماهه بازنشستگان سایر سطوح تا قبل از پایان سال پرداخت خواهد شد و در همین راستا از روز گذشته واریز این مبالغ به حساب بازنشستگان آغاز شده است.

وی ادامه داد: پرداخت معوقه فروردین از این ماه و همزمان با شروع پرداخت مستمری آبان ماه آغاز شده و به تدریج معوقه هر ماه در برج بعد پرداخت می‌شود به نحوی که معوقه اردیبهشت در آذر ماه، معوقه خرداد در دی ماه و به همین ترتیب معوقات پنج ماه تا آخر سال به حساب بازنشستگان سایر سطوح تامین اجتماعی واریز خواهد شد.

این پیشکسوت کارگری تصریح کرد: در ابتدای سال افزایش ۱۰ درصد برای حقوق بازنشستگان سایر سطوح تامین اجتماعی درنظر گرفته شد که مورد اعتراض قرار گرفت و در نهایت با پیگیری‌های زیاد، هیات تطبیق قوانین مجلس اعلام کرد که باید مصوبه شورای عالی کار یعنی افزایش ۳۸ درصد به اضافه ۵۱۵ هزار تومان اعمال شود و بعد از رایزنی‌های زیاد موضوع به وزارت کار محول شد و وزارت کار نیز بر اساس مصوبه شورای عالی کار عمل کرد.

پورموسی افزود: بر این اساس احکام حقوق بازنشستگان از شهریورماه صادر شد، در واقع احکام بازنشستگان سایر سطوح غیر از بازنشستگان حداقل بگیر از اول سال و ۱/۱//۱۴۰۱ اصلاح شد و وزیر کار نیز در روز‌های اخیر اعلام کرد که از آبان ماه، معوقات پنج ماهه فروردین تا شهریور ۱۴۰۱ به تدریج و تا آخر سال پرداخت خواهد شد.

این فعال حوزه کار در عین حال با اشاره به قول مساعد رییس سازمان تامین اجتماعی مبنی بر اجرای ۲۵ درصد باقی مانده همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی گفت: منابع اجرای این طرح باید از محل پرداخت بدهی‌های دولتی به سازمان تامین شود که با توجه به قول مساعد دولت و سازمان تامین اجتماعی و اینکه پایان برنامه ششم توسعه تا آخر امسال است، امیدواریم که در چند ماه باقی مانده هرچه زودتر ۲۵ درصد باقی مانده همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی محقق شود.

منبع: ایسنا

 

ارسال‌ نظر
فاطنه
Iran (Islamic Republic of)
۲۲ آبان ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۶
۰
هزینه مهدکودک بچه های متولد۸۴به بعد رو هم بازنشسته شدیم هنوزم نگرفتیم چرا هزینه مهد رو نمیدین
مستمری بگیر تامین اجتماعیح
Iran (Islamic Republic of)
۲۳ آبان ۱۴۰۱ - ۰۰:۲۳
۰
اقایان می فرمایند که افزایش حقوقها امسال نسبت به تمام سالهای بعد از انقلاب بی سابقه بوده است واز این بابت به خود می بالند اقای محترم با این اضافه حقوقها ما دست بالا میگیریم با ۷ میلیون تومان حقوق ایا جنابعالی میتوانی حتی زندگی معمولی داشته باشید اگر میتوانی حرفی نیست کرایه منزل بدی ومخارج ۴ نفر در ماه را تا مین کنی بداد مردم برسید مردم از عملکرد شما با این طرز مملکت داری عصبانی هستند نه نظارتی نه حساب وکتابی در قیمت هر روز گرانی افزایش پیدا میکند والله مملکت داری کار اسانی نیست بسیار سخت است
ناشناس
United States of America
۲۳ آبان ۱۴۰۱ - ۰۸:۴۲
۰
دولت اگ پولی نداره ایقد وعده نده
فیلم و پخش زنده
بیشتر