25 آبان 1401 - 11:14

کدام معوقات بازنشستگان با حقوق آبان واریز می‌شود؟

از بیستم ماه که پرداخت حقوق آبان بازنشستگان و مستمری‌بگیران آغاز شده، پرداخت معوقات فروردین بازنشستگان سایر سطوح هم آغاز شده است.
کد خبر : ۱۴۳۰۵۵

به گزارش ایبِنا، به دنبال اعمال مصوبه شورای عالی کار در زمینه افزایش سالانه حقوق بازنشستگان و مستمری‌بگیران سایر سطوح از شهریور سال‌جاری و پرداخت حقوق ماه‌های شهریور و مهر برمبنای افزایش یادشده، این سازمان پیش از این اعلام کرده بود، پرداخت مطالبات پنج‌ماهه بازنشستگان سایر سطوح از آبان آغاز و به‌صورت پرداخت معوقه یک‌ماه به همراه حقوق هر ماه باقی‌مانده تا پایان سال، تسویه خواهد شد. بر این اساس، همزمان با پرداخت حقوق آبان این گروه از بازنشستگان سازمان تأمین‌اجتماعی که از بیستم آبان و بر اساس حروف الفبا آغاز شده، مطالبات فروردین آنان نیز به حساب این گروه از بازنشستگان واریز می‌شود.


در همین باره، میرهاشم موسوی، مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی گفت: این ماه، سومین ماه پرداخت مستمری سایر سطوح بازنشستگان با افزایش ۳۸ درصد به اضافه ۵۱۵ هزار تومان، اتفاق افتاد و طبق قولی که داده بودیم از بیستم ماه که پرداخت حقوق آبان بازنشستگان و مستمری‌بگیران آغاز شده، پرداخت معوقات مربوط به فروردین را هم آغاز کرده‌ایم که ان‌شاءالله در ماه‌های آینده نیز مابقی این معوقات پرداخت خواهد شد.

مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی درباره بار مالی این افزایش حقوق نیز گفت: افزایش اخیر حقوق بازنشستگان سایر سطوح، ماهانه حدود ۲۶۰۰ میلیارد تومان بار مالی جدید برای سازمان ایجاد کرده است. در این ماه الحمدلله توانستیم هم ۲۶۰۰ میلیارد تومان بار مالی افزایش حقوق ماهانه و هم معوقات یک‌ماهه فروردین را که آن هم ۲۶۰۰ میلیارد تومان بار مالی دارد و در مجموع بالغ بر ۵ هزار میلیارد تومان را تأمین کنیم.

گفتنی است، در خرداد سال‌جاری و در مصوبه اولیه هیات‌وزیران در زمینه افزایش حقوق سالانه بازنشستگان سازمان تأمین‌اجتماعی، میزان افزایش سالانه حقوق بازنشستگان غیرحداقل‌بگیر ۱۰ درصد اعلام و پرداخت شد که بعد‌ها و در اواخر مهر با دستور رئیس‌جمهور، پیگیری معاون اول رئیس‌جمهور و حمایت مجلس شورای اسلامی و با اصلاح مصوبه خرداد، میزان افزایش سالانه حقوق این گروه معادل مصوبه شورای عالی کار و به میزان ۳۸ درصد به‌علاوه رقم ثابت ۵۱۵ هزار تومان تعیین شد. متعاقب آن، حقوق شهریور و مهر بازنشستگان سایر سطوح بر اساس احکام جدید صادرشده و با اعمال این افزایش پرداخت شد.

مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی در شهریور و پس از صدور احکام جدید حقوقی بازنشستگان سایر سطوح، اعلام کرده بود، پرداخت معوقات فروردین تا شهریور این بازنشستگان، از آبان آغاز می‌شود؛ وعده‌ای که با پرداخت معوقات فروردین این گروه همراه با حقوق آبان آنان، اجرایی شده است.

ارسال‌ نظر
1
Iran (Islamic Republic of)
۲۵ آبان ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۶
۰
25 درصد متناسب سازی1399 و معوقات آن جزئی تعهدات سازمان است باید پرداخت شود
ص
Iran (Islamic Republic of)
۲۵ آبان ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۳
۰
با این گرانی طلا و دلار چه فایده برای بازنشسته و فرزندانش دارد
امیرحسین
Netherlands
۲۵ آبان ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۱
۰
بنده بازنشسته صندوق بازنشستگی کشوری هستم از سال ۹۹ حق ایثارگری خود رو نگرفته ام چرا سازمان برنامه وبودجه بخودش زحنت نمیده تا کلیه مطالبات بازنشستگان را بخسابشان واریز نماید ارثیه باباتوکه نمیدی میخوای حق قانونی یه بازنشسته را پرداخت کنی مگه قرار کسی وظیفه شما رو هرروزتذکر بده تو وظیفه ات همین هست اگه نمیتوانی استعفا بده برو دنبال کارخودت وگرنه هستی وظیفه ات را بدان وحق وحقوق همه را پرداخت بنما بترس ازروزی رو که این مردم از توانتقام سختی رو بگیرن به امید روزهای بهتر وآشنا بودن هرکس به وظیفه قانونی خودش
راسخون
United States of America
۲۵ آبان ۱۴۰۱ - ۱۸:۱۳
۰
سازمان تامین اجتماعی گویا هنر عجیب و غریب را اجرا کرده که پس از گذشت 8 ماه میخواهد گوشه ای از مطالبات بازنشستگان را پرداخت نماید گویا زبان و فرهنگ عذرخواهی در این مملکت وجود ندارد .
لطیفی
Iran (Islamic Republic of)
۲۵ آبان ۱۴۰۱ - ۲۱:۴۲
۰
سلام من سه ماه است که بازنشسته شده ام ولی هیج جیزی به ما اضافه نشده نه دراداره ونه درتامین اجتماعی این 38درصد پس ما باید جکارکنیم
فیلم و پخش زنده
بیشتر