بانک مرکزی لبنان ۳۶ مورد اسرار بانکی مشکوک به پولشویی را فاش کرد

کمیسیون تحقیقات ویژه برای مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم گزارش سالانه خود را برای سال ۲۰۲۱ منتشر کرد.
کد خبر : ۱۴۳۱۸۰

به گزارش خبرنگار بین الملل ایبنا و به نقل از روزنامه لبنانی النهار، کمیسیون تحقیقات ویژه برای مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم گزارش سالانه خود را برای سال ۲۰۲۱ منتشر کرده است که جزئیات فعالیت‌های خود را در شناسایی وجوه غیرقانونی حاصل از فعالیت‌های پولشویی و حمایت از تروریسم نشان می‌دهد.


کمیسیون تحقیقات ویژه، واحد اطلاعات مالی لبنان، به عنوان یک نهاد مستقل با ماهیت قضایی در بانک مرکزی لبنان تأسیس شده و وظایف متعددی از جمله تحقیق در مورد عملیات مشکوک به پولشویی و تأمین مالی تروریسم و حصول اطمینان از پایبندی بانک‌ها و سایرین به آن‌ها سپرده شده است.


عملیات جعل ۱۴.۲ درصد از کل پرونده‌های دریافت شده توسط این کمیسیون را در سال ۲۰۲۱ تشکیل می‌دهد. پس از آن کلاهبرداری با ۱۱.۶ درصد، جرایم سایبری با ۱۱.۱ درصد، فرار مالیاتی با ۹.۹ درصد، فساد با ۸.۸ درصد، عملیات تروریسم یا تأمین مالی تروریسم با ۷.۴ درصد، قاچاق مواد مخدر با ۵.۴ درصد، اختلاس از منابع مالی خصوصی با ۲.۶ درصد و عملیات قاچاق در ۱.۷ درصد، بهره برداری از اطلاعات ممتاز ۱.۴ درصد، قاچاق انسان و قاچاق مهاجر ۰.۹ درصد، اخاذی ۰.۶ درصد و جعل کالا، بهره کشی جنسی و جرایم سازمان یافته هر کدام ۰.۳ درصد، در حالی که ۲۳.۶ درصد بقیه موارد در دسته خاصی قرار نمی‌گرفتند.

ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر