براساس گزارش صندوق بین المللی پول انجام شد؛

پیش‌بینی نرخ جهانی نفت خام تا ۵ سال آینده

متوسط بهای جهانی نفت خام در پایان سال جاری با افزایش حدود ۲۹ دلار در هر بشکه نسبت به سال قبل، به حدود ۹۸ دلار در هر بشکه می‌‌رسد.
کد خبر : ۱۴۳۴۱۶

به گزارش خبرنگار ایبِنا، معاونت بررسی‌های اقتصادی اتاق بازرگانی تهران در آخرین گزارش خود، مروری بر وضعیت متغیر‌ها و شاخص‌های اقتصادی داشته که بخشی از آن به موضوع  بهای جهانی نفت خام و چشم‌انداز آن پرداخته است.

 

بعد از سه ماه متوالی افت متوسط بهای نفت خام جهان، مجددا در اکتبر رقم مزبور در ماه سپتامبر ۲۰۲۲ حدود ۲.۱ دلار در هر بشکه افزایش یافت و به ۹۰.۳ دلار در هر بشکه رسید.

 

این در حالی است که در مقایسه با اکتبر سال قبل، میانگین بهای نفت در ماه مورد بررسی، حدود ۸ دلار در هر بشکه بالاتر است.

 

براساس گزارش اکتبر ۲۰۲۲ صندوق بین‌المللی پول، برآورد می‌شود متوسط بهای جهانی نفت خام در پایان سال جاری با افزایش حدود ۲۹ دلار در هر بشکه نسبت به سال قبل، به حدود ۹۸ دلار در هر بشکه برسد و پیش‌بینی شده که متوسط بهای نفت خام برای سال ۲۰۲۳ هم کاهش یافته و حدود ۸۵ دلار در هر بشکه باشد.

 

پیش‌بینی نرخ جهانی نفت خام تا ۵ سال آینده

 

این گزارش می‌افزاید چشم‌انداز بازار نفت خام ارائه شده توسط صندوق بین‌المللی پول نشان می‌دهد که روند کاهشی بهای نفت خام جهان طی سال‌های بعد با سرعتی ملایم استمرار یافته و در سال ۲۰۲۷ به حدود ۷۱ دلار در هر بشکه خواهد رسید.

ارسال‌ نظر
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۰۶ آذر ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۴
۰
خوبه چون باعث میشه امریکاییها مجبور بشن ذخایر راهبردی خود را خرج انگلوساکسونهای اروپا کنند
فیلم و پخش زنده
بیشتر