قیمت طلا و سکه امروز ۹ آذرماه ۱۴۰۱

در پنجمین روز هفته، هر قطعه نیم سکه به قیمت ۹ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان معامله شد.
کد خبر : ۱۴۳۶۱۱

محمد کشتی آرای کارشناس بازار طلا و سکه در گفتگو با ایبِنا با اشاره به نوسان افزایشی نرخ طلا در بازار‌های جهانی اظهار داشت: قیمت هر اونس طلا امروز با ۷ دلار افزایش به ۱۷۶۳ دلار رسید. قیمت هر اونس نقره نیز ۲۱ دلار و ۶۱ سنت است.

وی افزود: با توجه به نوسانات جزئی قیمت ارز و بهای جهانی طلا، قیمت‌ها در بازار طلا و سکه تغییراتی داشته است که بدین صورت است:

در معاملات امروز (چهارشنبه نهم آذرماه ۱۴۰۱) بر اساس قیمت ارز و قیمت جهانی طلا، هر قطعه سکه تمام طرح قدیم به رقم ۱۶ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان رسید. قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید، ۱۷ میلیون و ۵۰ هزار تومان تعیین شد.

وی افزود: نیم سکه به قیمت ۹ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان معامله شد. ربع سکه نیز به رقم ۶  میلیون و ۳۵۰ هزار تومان رسید. سکه یک گرمی بانک مرکزی نیز به قیمت ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان امروز دادوستد شد.


همچنین قیمت هر مثقال طلای آب شده نیز به ۶ میلیون و ۷۱۰ هزار تومان رسیده است. هر گرم طلای ۱۸ عیار به عنوان مبنای معاملات طلا، به یک میلیون و ۵۵۰ هزار تومان رسید.

بر این اساس هر گرم طلای ۲۰ عیار نیز یک میلیون و ۷۲۱ هزار تومان تعیین شد و هر گرم طلای ۲۲ عیار نیز یک میلیون و ۸۹۳ هزار تومان قیمت گذاری شد. هر گرم طلای ۲۴ عیار نیز به ۲ میلیون و ۶۵ هزار تومان رسید.  

کشتی آرای در پایان اظهار داشت: حباب سکه تمام بهار آزادی امروز در محدوده یک میلیون و ۹۰۰ هزار تومان بود.

ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر