14 آذر 1401 - 12:04

تحقق ۱۰۲ درصدی وصول درآمد مالیاتی در ۸ ماه امسال

وصول درآمد‌های مالیاتی در ۸ ماه امسال با ۳۱۰ هزار میلیارد تومان، بیش از ۱۰۲.۶ درصد محقق شد.
کد خبر : ۱۴۳۷۷۵

به گزارش ایبِنا، درآمد مالیاتی دولت در ۸ ماه امسال بیش از ۳۱۰ هزار و ۹۶۹ میلیارد تومان محقق شده است که این رقم نسبت به ۸ دوازدهم تکلیف قانون بودجه ۱۴۰۱ که رقم ۳۰۲.۶ هزار میلیارد تومان می‌شود، نشانگر تحقق ۱۰۲.۶ درصدی درآمد‌های مالیاتی است.


براساس آنچه سازمان امور مالیاتی اعلام کرده، در ۸ ماه اول امسال ۳۱۰ هزار و ۹۶۹ میلیارد تومان از درآمد‌های مالیاتی امسال محقق شده است.


با توجه به داده‌های سازمان امور مالیاتی کشور از کل مالیات وصولی امسال، ۱۹۴ هزار میلیارد تومان مالیات‌های مستقیم، ۱۱۶ هزار میلیارد تومان مالیات بر کالا و خدمات، ۱۲۷ هزار میلیارد تومان مالیات اشخاص حقوقی، ۵۵.۴ هزار میلیارد تومان مالیات بر درآمد و ۱۱.۴ هزار میلیارد تومان مالیات بر ثروت محقق و وصول شده است


یکی از سیاست‌های دولت اجتناب از درآمد‌های نفتی و اتکا به درآمد‌های مالیاتی است و دولت تلاش می‌کند بدون افزایش نرخ‌های مالیاتی و فشار به پایه‌های موجود مالیات‌دهنده، با شناسایی پایه‌های جدید مالیاتی نسبت به افزایش درآمد‌های مالیاتی خود اقدام کند. در این زمینه لایحه مالیات بر عایدی سرمایه و مالیات بر مجموع درآمد به زودی از سوی دولت به مجلس ارائه می‌شود.

ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر