پیشنهاد اقتصاددانان چینی برای خروج از بحران

اقتصاددانان چینی خواستار کاهش محدودیت‌های کووید برای حمایت از رشد هستند.
کد خبر : ۱۴۳۸۵۶

به گزارش خبرنگار بین الملل ایبنا و به نقل از الامارات الیوم، شش اقتصاددان برجسته چینی، از جمله هوانگ لیپینگ، مشاور سابق بانک مرکزی و یائو یانگ، استاد دانشگاه پکن، خواستار کاهش قوانین تحمیلی کووید در کشور برای حمایت از رشد اقتصادی شده‌اند.

این گروه از کارشناسان در گزارشی که در حساب وی چت رن چیپینگ، اقتصاددان ارشد این شرکت خدمات مالی منتشر شد، اعلام کردند که از سرگیری فعالیت‌های اقتصادی باید در کوتاه مدت اولویت اصلی کشور باشد.

بر اساس این گزارش، با توجه به اینکه رشد اقتصادی برای حل مشکلات کشور از جمله توانایی مقاومت در برابر فشار‌های خارجی کشور‌هایی مانند آمریکا و کمک به بازسازی اقتصاد داخلی مهم است، فعالیت در اماکن عمومی باید از سر گرفته شود.

امضاکنندگان این گزارش به گروهی از اقتصاددانان مرتبط با دولت پیوستند که اخیراً خواستار تلاش‌های بیشتر برای تقویت دومین اقتصاد بزرگ جهان شده‌اند که تحت تأثیر محدودیت‌های کووید قرار گرفته است.


در اوایل هفته گذشته، صد‌ها نفر از جوانان به خیابان‌های پکن و شانگ‌های آمدند تا علیه اقدامات سختگیرانه دولت چین برای مهار ویروس کرونا تظاهرات کنند که بزرگترین تظاهرات چند دهه اخیر در چین است.

ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر