ایبِنا بررسی کرد:

بانک‌ها در تقابل خودرویی‌ها/ بازار سهام با قدرت سبز پوش شد +نمودار و نقشه

شاخص کل بورس در روز دوشنبه ۲۱ آذرماه ۱.۴۴ درصد تقویت شد.
کد خبر : ۱۴۴۰۷۳

به گزارش خبرنگار ایبِنا، شاخص کل بازار بورس امروز ۲۰ هزار واحد رشد کرد و در کانال یک میلیون و ۴۰۹ هزار واحدی ایستاد. بدین ترتیب در این روز شاخص کل بازار سرمایه ۱.۴۴ درصد تقویت شد.

 

شاخص هم وزن نیز ۶ هزار و ۱۵۳ واحد رشد کرد و در کانال ۴۲۰ هزار و ۳۹۹ واحدی توقف کرد.


در این بازار ۳۶۸ هزار معامله به ارزش ۴۳ هزار و ۲۱۱ میلیارد ریال انجام شد.

 


در این روز به ترتیب نماد‌های فملی، فولاد، وبملت، شستا و کگل بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بازار سرمایه داشتند و عامل تقویت بازار سرمایه شدند.


در مقابل نماد‌های میدکو، رمپنا، سپ و فخاس بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل بازار سهام برجای گذاشتند.

 

بانک‌ها در تقابل خودرویی‌ها/ بازار سهام با قدرت سبز پوش شد +نمودار و نقشه

 

بانک‌ها در جذب نقدینگی رقیب خودرو شدند


در معاملات امروز (دوشنبه ۲۱ آذر) بازار سهام نماد‌های بانکی از همان ابتدای شروع معاملات بسیار عالی ظاهر شدند و این موضوع موجب شد تا گروه بانک در بازار امروز ۳.۲۲ درصد معادل ۱۷۱ واحد رشد کرد، بدین ترتیب رشد شاخص گروه بانک حدود دو برابر شاخص کل بوده است.


گروه بانک چند روزی بود روند نزولی را طی می‌کرد و اهالی بازار سهام به آن بی اهمیت بودند، اما امروز ورق برگشت و گروه بانک با استقبال فعالان بازار سرمایه مواجه شد.


علت ورود نقدینگی به سهم های بانکی، رشد بنیادی و همچنین ارزندگی قیمت سهام گروه بانکی است. این موارد موجب شد تا جذابیت بانکی‌های بورس تقویت شود.


همچنین خودرویی‌ها مانند روز‌های گذشته بیشترین حجم معاملات را از آن خود کردند، با این حال مقدار حجم معاملات گروه خودرو نسبت به روز‌های گذشته کمتر بود، زیرا که در معاملات امروز بازار سهام بانک در جذب نقدینگی با خودرویی‌ها در جدال بودند، بنابراین بخشی از نقدینگی گروه خودرو به گروه بانک منتقل شد.

 

 

بازار سهام باز قدرت سبز پوش شد / شاخص کل کانال یک میلیون و ۴۰۰ هزار واحدی را پس گرفت

نویسنده: مرتضی ابراهیمی
برچسب ها: بورس بازار سهام
ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر