28 آذر 1401 - 14:01
در گفتگو با ایبِنا مطرح شد؛

تامین مالی زنجیره‌ای، اقدام مثبت شبکه بانکی برای گشودن قفل تولید

طرح تامین مالی زنجیره تولید یکی از اقدامات مثبت شبکه بانکی برای باز کردن قفل بخش تولید بوده است.
کد خبر : ۱۴۴۴۰۳

علی اکبر کریمی در گفتگو با خبرنگار ایبِنا، با بیان اینکه یکی از مشکلات اساسی تولید در حال حاضر بحث تامین مالی است، گفت: تولیدکنندگان برای ایجاد فعالیت‌های تولیدی و همچنین تولیدکنندگانی که اکنون فعال بوده برای ادامه کار خود نیاز به سرمایه در گردش دارند.

نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه تولید یک محصول از ابتدا تا انتها نیاز به تامین مالی داشته و زنجیره وار به این موضوع باید توجه شود، افزود: طرح تامین مالی زنجیره تولید یکی از اقدامات مثبت شبکه بانکی برای باز کردن قفل بخش تولید بوده است.

وی ادامه داد: با تامین سرمایه در گردش در بخش تولید و دست به دست شدن این مبلغ بدون ایجاد هزینه جدید برای سرمایه گذاران و تولید کنندگان می‌توان فشار تامین نقدینگی و سرعت گردش پول را کاهش داد.

کریمی با بیان اینکه با طرح تامین مالی زنجیره تولید همه هزینه‌هایی که در این حلقه‌های زنجیره برای تامین مایحتاج مورد نیاز، اخذ وام و ... نیاز است به حداقل ممکن کاهش می‌یابد، تصریح کرد: این طرح حمایت خوبی از بخش تولید بوده و می‌تواند ثمرات قابل توجهی داشته باشد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با تاکید بر اینکه لازمه توفیق طرح تامین مالی زنجیره درست اجرا کردن آن در عین تامین زیرساخت‌های مورد نیاز است، گفت: حمایت‌های لازم باید از این طرح صورت بگیرد تا اهداف در نظر گرفته شود محقق شود.


عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی یادآور شد: حمایت از تولید مورد تاکید مقام معظم رهبری بوده از این رو باید طرح‌های که در این راستا فعال هستند نیز مورد حمایت واقع شوند.

ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر