چرا سود سهام عدالت برخی افراد واریز نشده است؟/ زمان پرداخت باقیمانده سود

به گفته رئیس سازمان بورس، سود سهام عدالت از امروز چهارشنبه ۳۰ آذر ماه به صورت علی‌الحساب به حساب سهامداران واریز می‌شود.
کد خبر : ۱۴۴۵۰۴

به گزارش خبرنگار ایبِنا، به گفته رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار سود سهام عدالت از امروز چهارشنبه ۳۰ آذر ماه به صورت علی‌الحساب به حساب سهامداران واریز می‌شود.

 

مجید عشقی با بیان اینکه سود سهام عدالت سال ۱۴۰۰ نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن، افزایش دو برابری داشته است، اظهار کرد: شرکت سپرده‌گذاری مرکزی از بامداد چهارشنبه ۳۰ آذرماه به حساب بیش از ۴۳ میلیون و ۷۴۰ هزار نفر از سهامدار عدالت سود علی‌الحساب پرداخت خواهد کرد. سال گذشته کل سود سهامداران سهام عدالت در ۲۱ اسفند پرداخت شد، اما امسال این سود در دو مرحله پراخت می‌شود.

 

سود سهام عدالت برای چه کسانی واریز می‌شود؟

 

به گفته مجید عشقی، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار، سهامداران عدالت برای دریافت سود، حتما باید اطلاعات خود را در سامانه سجام تکمیل کرده باشند. تاکنون حدود ۴۴ میلیون نفر اطلاعات خود را تکمیل کرده و حدود ۱.۵ میلیون نفر از سهامداران عدالت اطلاعات خود را در سامانه سجام تکمیل نکرده‌اند، که امکان واریز سود برای این افراد وجود ندارد.

 

چرا سود سهام عدالت برخی افراد واریز نشده است؟

 

 

چرا این سود هنوز برای برخی واریز نشده است؟

 

بر اساس اظهارات رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار، واریز سود سهام عدالت از طریق ۱۹ بانک انجام می‌شود و این فرآیند حدود ۲۴ ساعت زمان می‌برد؛ بنابراین افرادی که در دوره‌های قبلی سود سهام عدالت خود را دریافت کرده‌اند اما سود امسال هنوز برای آن‌ها واریز نشده است نباید نگران باشند چرا که به گفته وزیر اقتصاد پرداخت سود سهام عدالت تا شنبه ادامه پیدا می‌کند و افرادی که این سود را دریافت نکرده‌اند، تا شنبه مبلغ به حسابشان واریز خواهد شد.

 

همچنین سید احسان خاندوزی امروز در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران گفت: از روز گذشته پرداخت نیمی از سود سهام عدالت خانوار‌ها آغاز شد برای برخی خانوار‌ها به ازای هر نفر ۵۳۲ هزار تومان و برای برخی خانوار‌ها ۶۰۰ هزار تومان به ازای هر نفر از سوی بانک‌های رفاه، سپه، دی، رسالت، سامان و برخی دیگر پرداخت‌شان تمام شد و تا روز شنبه این پرداخت‌ها ادامه پیدا می‌کند. نیمی دیگر از سود سهام عدالت تا پایان سال یا ابتدای سال ۱۴۰۲ پرداخت خواهد شد.

 

اما صاحبان سهام عدالتی که در سال‌های گذشته نیز سود سهام عدالت را دریافت نکرده‌اند کافیست تا با مراجعه به نشانی‌های sejam.ir و sahamedalat.ir نسبت به ثبت نام و احراز هویت اقدام کنند تا سود سهام عدالت سال‌های گذشته و امسال خود را دریافت کنند.

 

سهام عدالت چه کسانی واریز نمی‌شود؟

 

جاماندگان از ثبت نام سهام عدالت و کسانی که سهام عدالت به آن‌ها به ارث رسیده است، سودی دریافت نمی‌کنند و نباید منتظر دریافت سود باشند. بر اساس اخبار منتشر شده، دولت وعده داده است به ۳.۵ میلیون نفر از جاماندگان سهام عدالت، سهام اعطاء کند، وارثان متوفیانی که سهام عدالت داشته‌اند نیز جزو همین گروه هستند. بنابراین، این دو گروه باید تا پایان سال منتظر بمانند.

ارسال‌ نظر
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۳۰ آذر ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۵
۰
صدقه یلدا
بابک علی مرادی
Iran (Islamic Republic of)
۳۰ آذر ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۵
۰
برای من سود سهام عدالت واریز نکردند
مهدی محمدزاده حاجی خواجه لو فرزند اکبر محمدزاده
Serbia
۳۰ آذر ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۰
۰
منوپسرم سهام عدالت نداریم لطفا ازشما خواهشمندم پیگیری لازم را بکنید
حسین
Iran (Islamic Republic of)
۳۰ آذر ۱۴۰۱ - ۱۹:۵۷
۰
با سلام چرا سود سهام را۶۰۲هزار تومان اعلام کرده اند ولی برای من که دهک سوم هستم وسهام کامل بانک کشاورزی پیامک داده مبلغ ۴۶۳۰۰۰۰ریال واریز شد
هبت آله بازگیر
Iran (Islamic Republic of)
۰۳ دی ۱۴۰۱ - ۰۳:۴۱
۰
من تا آخرین واریزی سال ۱۳۹۹ حساب بانکیم وشماره شبا هیچ مشکلی نداشتم وتاقبل سال ۱۴۰۰هم دو مرحله واریزی داشتم متاسفانه ازسال ۱۴۰۰ و۱۴۰۱ هیچ گونه واریزی سهم عدالت نداشتم دلیل واریزی چی بوده خواهشمندم پاسخ دهید
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۰۳ دی ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۹
۰
من شماره حساب ندادم که سودو واریز کنند چکار باید بکنم
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۰۳ دی ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۴
۰
سلام برای من سود سهام عدالت واریز نشده چه کار کنم؟
اسدی
Iran (Islamic Republic of)
۰۴ دی ۱۴۰۱ - ۲۰:۱۱
۰
منم سهام عدالت دریافت نکردم.‌چه باید بکنم
فریده قدسی
Iran (Islamic Republic of)
۰۵ دی ۱۴۰۱ - ۰۱:۴۷
۰
چرا برای من و مادرم که مستمری بگیر نیروهای مسلح هستیم واریز نشده در حالی که سال 1400 گرفتیم
بازنشسته تأمین اجتماعی
Iran (Islamic Republic of)
۰۶ دی ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۰
۰
با سلام و احترام
همه کارهای سهام عدالت را انجام دادم اما هنوز چند سال است که یک ریال به حسابم واریز نشده
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۱ دی ۱۴۰۱ - ۰۰:۲۷
۰
سلام چرا پارسال سود سهام عدالت به کارت پسرم که ۱۷ ساله شه و پدرش فوت شده واریز شد ولی امسال واریز نشد و هیچ مشکلی هم از نظر حساب شبا نداره
سید اسماعیل معلم گیل چالانی
Iran (Islamic Republic of)
۱۹ دی ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۲
۰
سلام ،هنوز سود سهام همسرم واریز نشده لطفا پیگیری کنید.با ۱۵۶۹ طبق گفته خودشان تماس گرفتم ولی اصلا کسی جوابگو نیست پس از خوردن یک زنگ قطع میشه .
فیلم و پخش زنده
بیشتر