لوازم خانگی کره ای وارد خواهد شد؟

سخنگوی وزارت صمت گفت: در حوزه لوازم خانگی به شدت مازاد عرضه داریم و بازار در رقابت کامل است
کد خبر : ۱۴۴۷۳۲

به گزارش ایبِنا، سخنگوی وزارت صمت با بیان اینکه بعد از خروج تولید‌کنندگان لوازم خانگی کره‌ای از ایران، تولید در این بخش ارتقا یافت و نیازی به واردات وجود ندارد، گفت: برای تعادل بخشی به بازار خودرو باید واردات انجام شود که یکی از گزینه‌های ما خودرو کره‌ای است.


امید قالیباف در پاسخ به این سوال که با توجه به واردات خودرو از کره جنوی در راستای تعادل بخشی به بازار خودرو، آیا امکان واردات لوازم خانگی نیز از این کشور وجود دارد؟ گفت: در حوزه لوازم خانگی به شدت مازاد عرضه داریم و بازار در رقابت کامل است و تولید‌کنندگان و عرضه‌کنندگان دنبال مشتری هستند، اما در حوزه خودرو شرایط کاملا برخلاف شرایط بازار لوازم خانگی است.  تولید و کیفیت لوازم خانگی بعد از خروج کره‌ای‌ها از ایران ارتقا یافتسخنگوی وزارت صمت اظهار داشت: در حوزه تولید لوازم خانگی بعد از خروج کره‌ای‌ها از ایرا‌ن، برای تولید‌کنندگان ما فرصتی ایجاد شد و این صنعت در زمینه تولید و کیفیت، ارتقا یافت به طوری برای رسیدن به صادرات ۴۴۰ میلیون دلاری لوازم خانگی به بازار‌های منطقه برنامه‌ریزی شده است.  وی افزود: بعد از تحریم‌های یکجانبه آمریکا علیه ایران و توقف واردات خودرو و خروج خودروسازان از کشورمان دو مساله رخ داد اول اینکه دچار کمبود عرضه شدیم و تولیدات داخلی نتوانست بازار را جواب دهد.  سخنگوی وزارت صمت بیان داشت: مساله دوم اینکه بعد از تحریم‌های سال ۹۷ آمریکا علیه ایران و افزایش قیمت ارز، تقاضای سرمایه‌ای و واسطه‌ای برای خودرو شکل گرفت و لذا تقاضای خودرو بیش از تقاضای مصرفی بود بنابراین مشکلاتی در بازار رخ داد که برای حل بخشی از آن نیاز به واردات خودرو بود.  وی با بیان اینکه خودرو‌های کره‌ای پیش از این در ایران خدمات داشته است و خودرو‌های تولید این کشور از برند‌های جهانی به شمار می‌رود، اظهار داشت: بنابراین واردات خودرو از کره قبلا جزء گزینه‌های ما بود و اکنون نیز هست.  سخنگوی وزارت صمت با اشاره به معاملات صوری در حوزه خودرو و قیمت‌سازی گفت: متاسفانه با معاملات صوری در بازار برای خودرو قیمت‌سازی می‌شود که امیدواریم بخشی از این قبیل مشکلات با واردات حل شود.  

 

منبع: فارس

ارسال‌ نظر
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۰۶ دی ۱۴۰۱ - ۲۰:۱۸
۰
باسلام
آقای قالیباف سخنگوی وزارت صمت می فرمایند :
متاسفانه با معاملات صوری در بازار برای خودرو قیمت‌سازی می‌شود که امیدواریم بخشی از این قبیل مشکلات با واردات حل شود.
آقای مسئول وزارت صمت!!! پس شما کجای این وضعیت قرار دارید یعنی هر کس هر کاری دلش بخواهد می کند و شما خبرش را برای مردم مخابره می کنید چه کسی باید جلوی این وضعیت را بگیرید شما دیگر به کی حواله می دهید هستیم و می بینیم واردات هم انجام می شود ولی قیمتها پایین نمی اید قبل از واردات خودرو بی جهت قیمت خودرو 40 درصد افزایش پیدا کرد اگر شما حتی بتوانید 40 درصد قیمت خودرو را پایین بیاورید تازه میرسد به قیمت یک ماه قبل!
واقعا هیچگاه از خودتان پرسیده اید که شمای مسئول برای این ملت مظلوم و درد کشیده چه کاری کرده اید
آیا باور دارید که به خاطر بی کفایتی شماها مردم سختیها و مشقات زیادی را تحمل می کنند و شما در پیشگاه خداوند باید پاسخگو باشید
فیلم و پخش زنده
بیشتر