11 دی 1401 - 12:15
مدیرعامل بانک صادرات؛

چکنو برای اولین بار در نظام بانکی رونمایی شد

ایمانی گفت: چک الکترونیک بانک صادرات با مزایای متعددی که دارد، آغازی بسیار خوب در شبکه بانکی است.
کد خبر : ۱۴۴۸۸۰

به گزارش خبرنگار ایبِنا؛ چک امن دیجیتال بانک صادرات ایران با عنوان "چکنو" در مراسمی با حضور مقامات وزارت امور اقتصادی و دارایی، بانک مرکزی، مدیرعامل و مدیران ارشد بانک صادرات ایران و اصحاب رسانه در برج سپهر رونمایی و برای اولین بار در نظام بانکی عملیاتی شد.

 

سید ضیاء ایمانی؛ مدیرعامل بانک صادرات ایران در این مراسم ضمن گرامیداشت ایام شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی، از همکاری های مستمر معاونت فناوری‌های نوین بانک مرکزی برای عملیاتی شدن این سامانه قدردانی کرد.


وی افزود: این سامانه هم برای مشتریان بسیار مفید است و هم بسیاری از مشکلات شعب همچون صدور و جابجایی چک و ... حل می کند.


مدیرعامل بانک صادرات اظهار کرد: با عملیاتی شدن این سامانه، از امروز بسیاری از مشکلات چک مانند سرقت، آتش سوزی، مفقودی و ... که برای چک های سنتی وجود داشت برطرف خواهد شد.


ایمانی با تاکید بر اینکه چک الکترونیک بانک صادرات آغازی بسیار خوب در شبکه بانکی است ادامه داد: این چک ها مزایای متعددی دارد از جمله اینکه از نظر زیست محیطی نیاز به چاپ چک های کاغذی کاهش می یابد. علاوه براین، ارزبری را کاهش می دهد چرا که بخشی از مواد مورد نیاز چک های کاغذی وارداتی است که با این کار نیاز به واردات این مواد کاهش می یابد. همچنین زمان کمتری در شعب برای امور چک اتلاف خواهد شد.

 

وی یادآور شد: این سامانه اکنون برای افراد حقیقی رونمایی می شود و با همکاری بانک مرکزی در تلاش هستیم این امکان برای افراد حقوقی هم فراهم گردد.

 


مدیرعامل بانک صادرات تصریح کرد: اگر امروز سیستم بانکی نتواند در بحث تحول دیجیتال پیشگام باشد، اشخاص دیگری که مجوز بانکداری ندارند این خدمات را ارائه خواهند کرد.

 

برچسب ها: بانک صادرات چکنو
ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر