افشاگری پورابراهیمی از نمایندگان حامی دلالی

افشاگری پورابراهیمی از نمایندگان حامی دلالی
فضایی در کشور حوزه بازار را به دلالی تبدیل کرده است و قانونی شدن این طرح می‌تواند در ساماندهی این بازارها مهم باشد.
کد خبر : ۱۴۴۸۸۷

به گزارش ایبِنا؛ محمد رضا پورابراهیمی درنشست علنی امروز- یکشنبه ۱۱ دی ماه- مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی گزارش شور دوم کمیسیون اقتصادی در مورد طرح مالیات بر عایدی سرمایه گفت: یکی از چالش های مهم اقتصاد عدم وجود یک پایه مهم مالیاتی تحت عنوان طرح مالیات بر سوداگری در اقتصاد کشور است ، در مجلس دهم این طرح جمع بندی شد، اما به دلیل مخالفت دولت وقت به جمع بندی نرسید، طرح مالیات بر عایدی سرمایه با توافق دولت سیزدهم در دستور کار صحن علنی مجلس قرار گرفته است.

 

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس بیان داشت: با امروز منابع اقتصاد کشور به جای جهت گیری در اقتصاد واقعی به سمت بازارهای سوداگرانه و فعالیت های غیر مولد هدایت می‌شود، البته تعدادی از نمایندگان هم درخواست کردند که این طرح مسکوت بماند.

 

وی با اشاره به وضعیت بازار ارز و خودرو در کشور تصریح کرد: یکی از راهکارهای ساماندهی بازار ارز و خودرو تصویب طرح مالیات بر عایدی سرمایه است ،این طرح نقش مهمی در ساماندهی بازار خواهد داشت.

 

پورابراهیمی با اشاره به اهمیت این طرح بیان داشت: تصویب این طرح مهمترین اقدام مجلس در سال جاری است انتظار این است همه همکاران از این طرح حمایت کنند تا بتوانیم این طرح مهم را به سرانجام برسانیم، رییس جمهور و وزیر اقتصاد برای ساماندهی وضعیت اقتصاد کشور از این طرح حمایت کرده اند.

 

نماینده مردم کرمان تصریح کرد: فضایی در کشور حوزه بازار را به دلالی تبدیل کرده است و قانونی شدن این طرح می‌تواند در ساماندهی این بازارها مهم باشد.

 

همچنین محسن زنگنه در جریان بررسی این طرح گفت: از کمیسیون اقتصادی می خواهم به پیوست رسانه ای این طرح توجه کنند،با توجه به وضعیت تورم موجود در کشور اگر این طرح به درستی برای جامعه تبیین نشود ممکن است آسیب های را به فضای اقتصادی کشور وارد کند.

 

ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر